Ma inteapa inima la efort

Boli de inima
Intrebare postata de Victor_1 cu 13 ani in urma

Buna ziua,

Am 42 de ani. Acum 3 ani am inceput sa alerg, mai intai in parc, cam 3 km zilnic apoi de un an jumate cam 5 km la sala unde am inceput sa fac si exercitii cu greutati. In iunie anul trecut aveam un fizic si un tonus cum nu am mai avut de 20 de ani, ma simteam foarte bine. Pana intr-o zi cand am avut o intepatura puternica de o fractiune de secunda la inima la sala dupa ce am alergat. Au inceput si niste ameteli care au persistat pana acum o luna, de asemenea vreo 3 luni am avut extrasistole destul de des, cam 20-30 pe zi. De asemenea cateva luni am fost mai obosit decat eram de obicei. Am fost la medic cardiolog care mi-a facut EKG si Ecocardiografie si a zis ca totul e in regula (nu am facut test de efort si holter). Am facut analize de 3 ori la 3 centre diferite si au iesit perfecte, am facut RMN la creier si coloana cervicala si a iesit totul OK mai putin o spondiloza. De 2 saptamani am inceput sa fac din nou sport (dupa 7 luni de pauza si cu 12 kg in plus). Nu mai trag de greutati, si fac numai 20min de alergat usor pe banda zilnic. Azi iar am avut o intepatura puternica, nu chiar atat de mare ca cea din iunie, dar suficient de mare cat sa ma puna pe ganduri din nou. Simt si o usoara ameteala, insa mi-e frica sa nu devina mai accentuata daca continui cu alergatul si sa revina la ce am avut din iunie pana de curand. Stiu ca am probleme cu coloana, asta poate avea vreo legatura cu inima? Ar putea fi si asta o cauza?

multumesc!

Victor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Dan Mihalache 0724 638604 (acum 13 ani)

Va recomand sa beti Apa Kangen, produsa de un echipament japonez, revolutionar.
Va rog sa cititi mai multe pe site: www.apaviekangen.ro
Pentru informatii suplimentare, va stau la dispozitie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: