Insuficienta respiratorie raspuns medic

Boli de inima
Intrebare postata de mamadenisei cu 11 ani in urma

Am 35 ani,sunt fumatoare si sufar de o insuficienta respiratorie crunta.Am fost la cardiolog si la pneumo,ambii mi-au zis ca am o lipsa de ca si saruri minerale si-mi recomanda cum e normal,calciu si saruri.Am urmat acest tratament,a fost bn o perioada,dupa care simptomele au revenit,mai intense parca.Ma chinui sa respir,iar cand am crize de genul asta am si o senzatie de constrictie la nivelul tiroidei.Am o oboseala cronica,nu-mi ajunge somnul niciodata,sunt fara chef de viata.Ceea ce am omis sa va spun e ca dimineata am o sputa cu sange(cu tuse).Ce ma sfatuiti sa fac?La care specialisti sa mai merg?Analizele la sange sunt ok.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

simonagurgu (acum 11 ani)

Va rog sa luati in calcul sfatul meu . Vizitati aceasta pagina si sunt sigura ca veti gasi solutia la problemele pe care le aveti .Sunt produse extrem de bune si eficiente.Fara medicamente va puteti insanatosi .Va urez insanatosire cat mai rapida.

http://magnetoterapianikken.blogspot.ro/p/bine-ati-venit-la-nikken.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cozma Andreea (acum 10 ani)

Buna am 13 ani si nu stiu chiar daca am o insuficienta respiratorie.. Intr-o seara incercam sa dorm si nu puteam simteam parca nu imi ajungea aerul pe care il respir.. Parca respiram cu un pai.. Asa am patit si aseara dar nu a fost chiar asa rau cum a fost prima data. Ce ar trebui sa fac? Imi puteti spune concret daca am insuficienta respiratorie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elf (acum 11 ani)

Faptul ca sunteti fumatoare cred ca este cauza daca nu chiar pentru toate problemele dv de sanatate, in mod sigur pentru cel mai multe dintre ele.
Acuma spuneti si dv cine sa va poata ajuta daca in aceeasi fraza spuneti si ca sunteti fumatoare si ca suferiti de insuficienta respiratorie crunta. Aveti aici si cauza si efectul. Uneori este suficient doar sa eliminati cauza si pur si simplu sanatatea sa revina.
In situatia dv daca ati spus ca ati fost la consult si la inima si la plamini, poate impreuna cu un psiholog ati putea sa gasiti de ce simtiti aceasta nevoie atit de mare de a fuma, incit ignorati ca va ruinati sanatatea.
Nu am avut de loc intentia sa fiu moralizatoare. Va doresc sa va faceti bine si nu uitati ca nu degeaba se spune ca fiecare este medic pentru sine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este indicat sa faceti si o evaluare endocrinologica cu determinarea de TSH, ATPO, fT4.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli de inima.

mamadenisei (acum 11 ani)

Va multumesc pentru raspuns si scz pt. intarziere.O sa verific analizele pe care mi le recomandati.Mi-am pus si eu un semn de intrebare deoarece aerul nu intra parca din gat,ma strange de gat efectiv si in plus in ciuda faptului ca mananc f. putin si lucrez 8 ore pe zi,unde solicitarea este maxima,imi mentin aceeasi greutate,lucru care nu se intampla.Slabeam cu usurinta.Problema nu este slabitul,poate am formulat eu gresit,vreau doar sa pot respira.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mamadenisei (acum 11 ani)

Va multumesc pentru raspuns si scz pt. intarziere.O sa verific analizele pe care mi le recomandati.Mi-am pus si eu un semn de intrebare deoarece aerul nu intra parca din gat,ma strange de gat efectiv si in plus in ciuda faptului ca mananc f. putin si lucrez 8 ore pe zi,unde solicitarea este maxima,imi mentin aceeasi greutate,lucru care nu se intampla.Slabeam cu usurinta.Problema nu este slabitul,poate am formulat eu gresit,vreau doar sa pot respira.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mamadenisei (acum 11 ani)

Va multumesc pentru raspuns si scz pt. intarziere.O sa verific analizele pe care mi le recomandati.Mi-am pus si eu un semn de intrebare deoarece aerul nu intra parca din gat,ma strange de gat efectiv si in plus in ciuda faptului ca mananc f. putin si lucrez 8 ore pe zi,unde solicitarea este maxima,imi mentin aceeasi greutate,lucru care nu se intampla.Slabeam cu usurinta.Problema nu este slabitul,poate am formulat eu gresit,vreau doar sa pot respira.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mamadenisei (acum 11 ani)

Va multumesc pentru raspuns si scz pt. intarziere.O sa verific analizele pe care mi le recomandati.Mi-am pus si eu un semn de intrebare deoarece aerul nu intra parca din gat,ma strange de gat efectiv si in plus in ciuda faptului ca mananc f. putin si lucrez 8 ore pe zi,unde solicitarea este maxima,imi mentin aceeasi greutate,lucru care nu se intampla.Slabeam cu usurinta.Problema nu este slabitul,poate am formulat eu gresit,vreau doar sa pot respira.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mamadenisei (acum 11 ani)

Draga Elf,nu ai fost deloc moralista.Este opinia unui nefumator si ai mare dreptate.Cred ca orice fumator este constient de urmarile fumatului doar ca intarziem sa luam o decizie.Eu am redus tigarile la mai putin de jumatate,imbunatatiri majore nu sunt.Deaceea tind sa cred ca problema vine din alta parte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mamadenisei (acum 11 ani)

Draga Elf,nu ai fost deloc moralista.Este opinia unui nefumator si ai mare dreptate.Cred ca orice fumator este constient de urmarile fumatului doar ca intarziem sa luam o decizie.Eu am redus tigarile la mai putin de jumatate,imbunatatiri majore nu sunt.Deaceea tind sa cred ca problema vine din alta parte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simonagurgu (acum 10 ani)

O sa va las mai jos linkul catre o pagina unde aveti informatii despre un produs care a dat rezultate foarte bune in astm bronsic si multe alte afectiuni.Va veti convinge singuri .

Eu sunt distribuitor autorizat al acestui produs si va asigur ca rezultatele sunt uimitoare .

http://asearoman.blogspot.ro

Insanatosire rapida .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cozma Andreea (acum 10 ani)

Deci eu as putea avea astm bronsic.. Am sa verific si un medic saptamana asta dar sa fiu sigura .. Sa stau linistita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: