Dureri in zona inimii

Boli de inima
Intrebare postata de VictoBitca cu 10 ani in urma

Buna ziua.cu vreo 4 zile in urma am avut febra 37 si tuse,dar n-am vrut sa primesc de indata antibiotice pentru ca stiu ca trebuie sa astepti 3 zile sa lupte organismul singur si intr-adevar spre sfirsitul zilei a 3-a febra a disparut si tusa practic nu o mai aveam,iar dupa 2 zile de la acest caz,cind eram la antrenamente(practic sala de forta),dupa incalzire brusc am simtit un junghi in piept,in partea stingasi am continuat antrenamentul chiar daca simteam durerea( in spate in zona omoplatului si in fata in zona moschiului pectoral,dar er o durere interioara).Am ajuns acasa ,aveam si febra 37 iarasi.Am pus compres de varza cu spirt medicinal( din batrini stiu) si dimineata nu mai aveam febra,dar durerea persista deja sub brat si in zona inimii,apoi spre amiaza iarasi a aparut febra 37.1 ,iar aseara ajuns la 37.5 si aiarasi am pus compres si azi dimineata era 36.6.Acum seara o masor,deja 37. Spuneti-mi,va rog,ce poate sa fie? si la ce doctor sa merg?
Multumesc.Apropo,dureri am cind fac miscare,daca stau culcat e ok.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

VictoBitca (acum 10 ani)

Imi da cineva un raspuns? Va rog mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Studenta anul vi MG (acum 10 ani)

e posibil sa ai o pneumonie, ac***a in vedere febra, dar depinde si unde ti-ai luat temperatura.. bucal / axilar?. fa o radiografie toracica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Studenta anul vi MG (acum 10 ani)

e posibil sa ai o pneumonie, ac***a in vedere febra, dar depinde si unde ti-ai luat temperatura.. bucal / axilar?. fa o radiografie toracica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

VictoBitca (acum 10 ani)

Multumesc de raspuns. temperatura am masurat-o axilar.
Sa fiu sincer,ma gindeam si eu la asta,dar eu nu am tuse cu sputa sau macar tuse seaca si nu intilnesc greutati in respiratie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 8 ani)

si eu am aceeasi problema dar nu depun efort fizic deloc....stau cam 10-12 ore si lucrez pe calculator zilnic, si de 1 sapt tot simt aceasta durere, nu este o durere care chiar doare....este mai mult deranjanta se simte undeva acolo in partea stanga a pieptului si cateodata amorteste bratul stang dar foarte foarte putin...eu ma gandeam la infarcturi dar nu cred...acum 2 zile am avut o scadere de puls si era sa lesin in fine....simt asta cam zilnic de cateva ori pe zi... un sfat al unui medic ? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: