Durere din piept pana in spate

Boli de inima Costocondrita
Intrebare postata de maricuza cu 13 ani in urma

Buna seara.ma numesc ardelean marica si va scriu pt ca mai stiu ce sa fac:ma doare in piept pana in spate chiar si atunci cand respir.am facut analize au esit bine la fel EKG-ul si filmul la plamani a esit bine.am fost la 3 medici si au zis ca nu am cu inima, ca nu sunt bolnava. atunci de ce am dureri/sa fie raceala in peipt si spate.nu mai stiu ce sa fac.sa fie tumora?va rog sa imi raspundeti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (29)

Dr. Ionescu (acum 13 ani)

Nu aveti nici o tumoare, stati linista. Daca ati avea o tumoare nu s-ar manifesta asa. Problema este ca medicina nu poate depista bolile care nu au cauze organice evidente. Asta inseamna cam 80% din toate bolile. Se pot depista numai lucruri mai palpabile.
Multi sunt bolnavi si au analize perfecte. Printre acei oameni sunteti si dvoastra. Bucurati-va ca nu aveti un defect organic care este mai greu de vindecat.
Dar asta nu inseamna ca ce aveti nu este vindecabil sau nu este cunoscut in alta medicina.
Ca urmare trebuie sa schimbati medicina. Incercati homeopatia.
Mergeti la un medic homeopat cu experienta caci simptomele acestea sunt bine cunoscute in homeopatie si exista si remedii vindecatoare pentru ele (chiar si fara a sti cauza lor). Cand doctorii nu va mai dau de cap schimbati cu medicina homeopata care este mult mai eficienta si poate vindeca si boli ciudate care nu ies la analize.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

muresan mariana (acum 11 ani)

am aceleasi simptome si nu iese nimic la ekg, echo, radiografii dar nu m-am gandit la homeopatie. Multumesc pt idee. In Constanta este dr. Soescu, nemaipomenita si ca medi si ca om.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paula (acum 12 ani)

Poate va ajuta: "costocondrita este o inflamatie a articulatiilor prin care coastele superioare se unesc cu cartilajul care le mentine la nivelul sternului. Aceasta afectiune determina durere localizata care poate fi reprodusa prin apasarea cartilajului de pe fata anterioara a toracelui. Costocondrita este in general o afectiune benigna care trece fara tratament.
Durerea toracica asociata costocondritei este de obicei precedata de exercitiu fizic, un traumatism minor sau de o infectie a tractului respirator superior. Durerea este de obicei ascutita si localizata pe fata anterioara a peretelui toracic. Poate iradia spre spate sau abdomen si este mai frecventa pe partea stanga. "

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

10Adrian24 (acum 11 ani)

Buna.Ma numesc Dogaru Adrian si am o problema la spate,cand inspir si expir aer mai adanc,ma inteapa in partea stanga de sus.Daca ati putea sa imi spuneti ce ar putea fi si ce as putea face sa scap de durere.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590334546 (acum 3 ani)

Bună ziua. Cum ați rezolvat problema, asa ceva am și eu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 10 ani)

buna ziua,acuz dureri in piept amorteala bratului stang si dureri in spate, am facut elg si mi-a iesit bn am urmat un tratament cu aerosol si m-au last drerile, acum dupa luni durerile au revenit nu stiu ce sa fac ma panichez ....ajutati-ma va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredanaionelaciobanu (acum 10 ani)

buna ziua acuz o raceala in piept si spate si imi este greu cand trag aer simt o racoare in piept am facut analize radiografii la plamani ekg ecografie la inima toate imi ies bine nu stiu la ce sa mai apelez va rog ajutatima buna ziua

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr.Vladimir (acum 10 ani)

MARIANA''''URGENT LA CARDIOLOG!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

olimpia (acum 10 ani)

am 39 de ani am dureri de foarte mult timp in spate si in piept fumez nu am fumat un an jumate si din octombrie anul trecut am inceput iarasi obosesc simt dureri in spate ma ustura si cand imi trag aerul ma doare in piept am luat antibiotice si vad ca nu imi trece de loc ma doare si stomacu l

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana Tipeanu (acum 9 ani)

Buna ziua,

De ceva timp mai precis de mai bine de jumatate de an , periodic (cam o data pe luna) am niste dureri
in capul pieptului care radiaza in spate in aceeasi zona, este durere nu arsura, nu am senzatie de voma,greata, nu imi amorteste bratul, cred ca fac totusi atac de panica pt ca ma sperii gandindu-ma ca e ceva legat de inima. Aceste crize dureaza cam doua-trei ore dar nu in mod continuu se repeta la cateva minute si tin cateva minute.
Mentionez ca am avut si inca mai am probleme cu stomacul in sensul ca am o gastrita puternica, am facut investigatiile necesare, ecografie abdominala si endoscopie. Nu au fost semnalate probleme majore.

Multumesc anticipat pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum 9 ani)

Buna ziua,

De vreo 2 ani, la interval de cateva luni imi apar niste dureri de gat-piept-spate care tin cateva zile.Dupa cateva zile imi trece si nu mai am absolut nimic.Cand apare durerea, simt cateodata ca imi zvacneste ceva din piept spre gat.
Initial am crezut ca este de la tigari si m-am lasat.Durerea a reaparut dupa cateva luni.Am mers la medic si mi-a zis ca e de la deviatia de sept; m-am operat de deviatie dar durerea a aparut iar.Am fost la un medic specializat pe medicina interna care m-a trimis la orl.La orl mi-a zis ca am o boala de reflux si mi-a dat un tratament.Iar au aparut durerile.In momentul de fata ma doare mai mult spre spate in partea dreapta cand inspir mai puternic, cand ma aplec si cand dorm pe partea stanga.Nu stiu la ce medic sa mai merg.Poate ma puteti ajuta cu ceva.Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dumitru stefan (acum 8 ani)

ma doare gatul cu colona si am un junghi an partea stanga ce sa fac ajutatima va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dumitru stefan (acum 8 ani)

ma doare gatul cu colona si am un junghi an partea stanga ce sa fac ajutatima va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Mergeti la psihiatrie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Catalin (acum 7 ani)

Buna ziua! Am si eu un caz similar, o durere in piept surda si in spate intre omoplati! Tin sa precizez ca durerea nu se lasa pe bratul stamg si nu am nici dificultati in a respira, insa in urma cu 3-4 zile am simtit o durere mare in pipt care ulterior s-a extins oe gat catre maxilar, insa de atunci am ramas cu aceasta durere usoara de pipt si spate! Vreun sfat ceva? Multumesc!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jeni bumbu (acum 7 ani)

buna seara, am avut o durere foarte mare in zona pieptului cu spate , gat si masele. am luat o pastila nurofen ( nu am avut nimic prin casa decat acesta pastila ) si am baut apa cu zahar . aceata durere a tinut aproape o ora si ceva . specific ca am facut un consult la medic si i-am spus cum ma simt si ma pus sa fac exercitii dar de consultat nimic . a spus ca e ok nu am nimic . eu locuiesc in londra si ma ea groaza sa nu revina din nou acele dureri ca nu stiu cum o sa procedez . o sa fiu nevoita sa merg la ?va rog sa imi dati un raspuns. va multumesc.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11552322878 (acum 5 ani)

Buna seara ma numesc elena nu mai stiu ce analize sa fac am fost la medicul meu de familie si nu a inteles nici ia prea multe unde sa ma trimita sper sa nu fie ceva foarte grav povestea mea a inceput de anul trecut am avut diareie timp de un an si pina anul acesta in februarie am tinut tot felul de tratamente date de medici si nu a functionat inca la anumite mincaruri am probleme ma simt foarte foarte slabita si acum am si dureri in piept si apasaturi transpir mai mult ca de obicei pe linga sa specific sufar de astm polialergic bronhic mai am si o durere in spate catre coloana si soldul drept va rog spunetimi daca puteti ce trebuie sa fac e ceva grav la mijloc oare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11574829007 (acum 4 ani)

Buna dimineata. Si eu m-am confruntat cu aceeași problemă. Diareea nu este normală. Consultați medicul gastroenterolog. O sa va ajute. Sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11582985897 (acum 4 ani)

Bună ziua, astăzi ma luat o durere îngrozitoare în piept și spate pe mislocul coloanei când îmi înghit saliva ma doare foarte tare spatele.. Când respir la fel parca am un junghi. Și când respir parca simt ca aerul pe care îl respir îmi zvacneste înapoi din piept. Ajutați-mă va rog!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zante (acum 3 ani)

Buna ziua,
La fel am si eu simptomele. Ati rezolvat problema?
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2