Anevrism de aorta abdominala

Boli de inima
Intrebare postata de Cristina262115351 cu 14 ani in urma

Tatal meu este diagnosticat cu anevrism de aorta abdominala 6,5cm trebuie sa se opereze dar din pacate a fost diagnosticat si cu diabet,litiaza biliara, hepatita toxica .Credeti ca ar trebui sa se opereze sau trebuie sa mai astepte?are 66 de ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

elena (acum 14 ani)

Va sugerez o consultatie la sectia de chirurgie vasculara de la Spitalul Fundeni. Ar fi ideal sa-l puteti aborda pe dr. Sorin Baila

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mary (acum 14 ani)

Daca poti, ar fi bine sa il operezi la Timisoara ,tata miine are 2 sapt de cind s-a operat -anevrism abdominal de 7,24 cm -dr Cocora 0722824703

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Di.MoDi (acum 14 ani)

Ingrijesc un bunic de 86 ani impliniti, diagnosticat cu Alzheimer (acum 4 ani)si de curand cu anevrism de aorta abdominala. Reclama dureri continue si tot mai mari, mai ales in pozitia culcat, i s-au umflat vizibil gleznele si labele piciorelor, respira suierator (enfizem pulmonar?). stiu ca la varsta dumnealui nu mai poate fi vorba de operatie ... dasr macar un calmant care sa-i usureze durerile nu i se poate administra ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11563062876 (acum 4 ani)

cum ati procedat??s-a operat?...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: