Ajutati-ma,va rog

Boli de inima
Intrebare postata de kreskova cu 14 ani in urma

Buna,tuturor!Am un nepotel,primul de altfel,de 5 luni jumatate care s-a nascut cu o malformatie la inima-defect septal atrio-ventricular cu dimensiuni destul de mari,astfel incat necesita interventie chirurgicala.Parintii lui au fost la diverse consultatii cu el,iar cea din urma a fost la Spitalul de Cardiologie Pediatrica din Tg Mures,unde li s-a spus ca ar trebui operat pana intr-un an.Drept urmare pe data de 10 mai sunt asteptati acolo cu bebelul pt analize amanuntite si probabil operatie.Eu stiu ca sunt cei mai buni din tara,dar nu stiu care este costul acestei operatii.Asadar cine are detalii despre problema mea, rog din tot sufletul sa ma ajute sa aflu mai multe.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

erka (acum 14 ani)

an dec.04. 2009 afost operat sotul meu tot an Tg-mures .tot de DSA.de 5 cm si afost un baietel de 4 ani care afost operat si au dat 30milioane

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela tudorache (acum 9 ani)

buna ziua.ati putea sa-mi spuneti cat a costat consultatia la doctorul Deleanu si ecografia cardiaca?eventual daca ati putea sa-mi dati si un nr pt programari al dansul daca il mai aveti.as vrea sa ajung si eu la dansul dar nu sunt di Bucuresti si e mai greu sa obtin informatiile astea.m-am uitat pe net dar nu am gasit preturile afisate.multumesc.astept raspuns.multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian brasov (acum 11 ani)

buna ziua. sper din tot sufletul ca s-a rezolvat problema cu nepotelul dvs. am si eu un baiat de 2 ani jumate diagnosticat cu dsv perimembranos de 4.5 mm programat la operatie in ianuarie la tg mures. as vrea sa aflu, daca ati trecut prin aceasta situatie, cum a fost, cat a costat si care sunt efectele operatiei(pe cord deschis) pe termen lung. astept un raspuns de la dvs si va multumesc anticipat. la revedere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nu va grabiti (acum 11 ani)

Ceea ce medicina nu stie si nici nu vrea sa stie este ca in cele mai multe cazuri (nu toate bineinteles), astfel de defecte la inima se vindeca de la sine. Corpul are la aceasta varsta capacitati uimitoare de refacere. Problema este insa faptul ca din cauza vaccinurilor facute masiv in acest timp el poate fi impiedicat sa se repare deoarece trebuie sa elimine daunele aduse de vaccinari (3 sau 6 boli grave innoculate simultan in corpul unui sugar fara sistem imunitar). Puteti apela la un medic homeopat foarte bun caci exista remedii homeopate care pot ajuta la repararea la astfel de daune, insa e greu de gasit un astfel de medic. Corpul este in stare sa se repare mai bine decat orice chirug, daca cumva nu este ceva ireversibil si este de preferat homeopatia chirugiei. Inainte de operatie: cel mai bine este sa consultati inainte un alt cardiolog bun fara sa-i spuneti de diagnosticul celui dinainte ca sa vedeti daca ajunge la acelasi diagnostic ca medicul care vrea sa-l opereze.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 9 ani)

Il recomand din tot sufletul pe domnul dr. Deleanu impreuna cu prof. Thanopoulos. Copilul meu a fost diagnosticat cu o malformatie cardiaca congenitala – un defect septal atrial (DSA) destul de mare. Dupa ce am asteptat in zadar pe la usile doctorilor pentru o simpla ecografie, minunea a facut sa ajung pe mainile acestor oameni exceptionali care mi-au insanatosit fetita. Tin sa multumesc acestor perosane minunate pentru ca i-au redat copilului meu sansa la viata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela tudorache (acum 9 ani)

buna ziua.ati putea sa-mi spuneti cat a costat consultatia la doctorul Deleanu si ecografia cardiaca?eventual daca ati putea sa-mi dati si un nr pt programari al dansul daca il mai aveti.as vrea sa ajung si eu la dansul dar nu sunt di Bucuresti si e mai greu sa obtin informatiile astea.m-am uitat pe net dar nu am gasit preturile afisate.multumesc.astept raspuns.multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adriana Fara. (acum 8 ani)

Buna ziua.Ma numesc Adriana,am un baietel de 8ani si 10luni.In momentul cand scriu acest mesaj suntem internati la Spitalul Monza din Bucuresti.Baiatul meu fiind operat de DSV,avem o saptamana de la operatie.Costul operatiei a fost de 18000 ron.Dar merita toti banii si personalul si dl.dr.Mircea Cotul sef de sectie Chirurgie Cardiovasculara Pediatrica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: