SLA? raspuns medic

Alzheimer
Intrebare postata de anyacris cu 9 ani in urma

Buna ziua va scriu in speranta ca voi gasi niste raspunsuri la problema mea.De 3 luni am dureri de muschi la picioare M a dor toti muschii picioarelor gambe ,coapse .Am fost la medicul de familie care m-a trimis la neurolog Acesta mi -a testat reflexele si a spus ca sunt ok. Mi-a dat bilet sa fac un RMN cerebral suspectand o scleroza multipla.
RMN-ul a fost ok .Am schimbat medicul,acsta mi a dat sa fac o electromiografie. In ziua in care am facut electromiografia a plouat torential am mers mult pe jos pt ca nu gaseam locatia unde se facea aceasta investigatie ,in fine am fost incordata la maxim .Electromiografia nu a iesit bine dr.spunandu-mi ca un singur element lipseste pt scleroaza laterala ,am facut atunci si viteza de conducere care a iesit bine. Dr mi a zis sa merg la dr neurlog cu rezultatul ca el stie despre ce e vorba dar mi a mai zis ca el nu e 100% sigur ca ar fi SLA.Am revenit la medicul neurolog cu rezultatul insa acesta mi a zis ca nu prea ii place cum s-a efectuat investigatia.Ascris pe scrisoarea medicala in observatie SLA si m-a trimis sa fac din nou electromiografia si un RMN la coloana dorsala inferioara. Am facut rmn si a iesit ok nimic modificat insa electromiografia nu am mai repetat-o pt ca am intrat in panica si faceam atacuri de panica unul dupa altul .Am fost si la reumatolog si mi a spus ca am nevralgie crurala si mi a dat de facut fizio si kineto dar nu am vazut nici un rezultat . Durerile sunt din ce in ce mai mari desi iau gabaran de o luna de zile cate 2 pe zi dim si seara. Acum ma dor atat de tare ca nu mai pot sa merg decat pe distante mici si cu greu Nu imi dau seama daca am slabiciune musculara nu imi mai dau seama Mi s-a mai spus ca as avea o plineuropatie si ca am slabit si de aia ma dor asa de tare picioarele Pe forum am vazut multe cazuri insa vreau sa stiu si eu exact ce simptome au avut cei care au scris pe forum

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

dureri (acum 9 ani)

Buna,

iti pierzi doar timpul si banii si te mai panichezi si de pomana cu astfel se „specialisti“.
Nu iti vor gasi niciodata cauza, desi ar bate la ochi imediat daca te-ar intreba ce s-a intamplat in viata ta sufleteste
Inainte sa inceapa simptmele !. Omul este suflet si nu corp. Dar pe care medic il intereseaza sufletul pacientului ?
Crezi ca cu aparatura aia se masoara sufletul ?
Cauta in google “forumul sanatatii scarface” si posteaza acolo aceeasi intrebare daca vrei sa faci ceva cu adevarat folositor.
Caci omul intra in depresie usor daca este cu o boala la care “specialistii” nu descopera nimic si pe urma e si mai greu cu vindecarea. Si iti garantez ca nici in 50 de ani medicii nu vor gasi cauza si daca o vor gasi tot degeaba caci nu au medicamente pt. suflet.

Daca va duceti la cizmar sa va repare Iphone-ul nu va puteti astepta la ceva bun. Asa este si cu medicina care ignora sufletul.

Lumina in suflet!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Doar atata poti? ma asteptam la niste argumente mai bune, sincer.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Repetati eleectromiografia, cel putin la doi medici!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: