Va rog sa ma ajutati raspuns medic

Avortul
Intrebare postata de telo cu 12 ani in urma

Buna ziua,am 35 de ani ,am pierdut a doua sarcina ,ultima finnd in 17 saptamani. medicul a motivat oprirea din evolutie a sarcinii uterul retrovers .Alt medic mi/a confirmat prezenta unui fibrom uterin de 3,5 si ca, de fapt, acesta ar fi cauza.Cert este ca eu ,dupa 3 saptamani de la chiuretaj, ma simt foarte rau si inca mai am scurgeri,iar mai rau este ca sunt si urat mirositoare.am incetat de ieri sa mai iau antibiotice si urmeaza sa merg la control ,insa m/ar ajuta foarte mult si sfaturile dvs.Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Buna ziua,

Antibioticele nu le mai luati pentru ca vi s-a terminat cura prescrisa de medic sau pentru ca nu mai doriti dvs? Daca scurgerea este urat mirositoare poate fi un indiciu al unei infectii. Va recomand sa mergeti cat mai repede la medic, eventual sa cereti si o alta opinie.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Avortul.

telo (acum 12 ani)

Trebuia sa iau antibiotice numai 2 saptamani de la externare,fiind externata pe 21 decembrie2011.Am fost tratata in maternitate cu Cefort trei zile ,iar acasa am urmat tratament cu Zannocin 200mg/.Am continuat tratamentul pentru ca nu ma simteam bine ,dar nu am mai avut cui cere o parere pt ca nu mi/a mai raspuns nici un medic.Sunt programata pe 10 ianuarie la un control.Va multumesc pt raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexa_866 (acum 5 ani)

Buna ziua! Da, si eu am auzit de asemenea situatii, dar difera de la caz la caz. Degeaba va spunem noi ca se poate, daca nu auziti parerea unui medic bun, care sa va argumenteze. Fibromul, in functie de stadiul in care se afla, poate influenta evolutia sarcinii, dar numai controlul ginecologic poate sa ma arate exact cum au evoluat lucrurile in cazul dvs. Asa ca, va sfatuiesc sa mergeti la un medic bun, eu vi-l recomand pe cel la care merg eu, dl. Dr. Silviu Istoc, un medic de milioane, puteti avea toata increderea in acesta. Si, in plus, va spun ca este specializat in aceasta problema, a rezolvat multe cazuri laparoscopic cu brio, iar dupa aceasta interventie puteti ramane insarcinata fara probleme. Succes si sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: