Sex dupa avort !

Avortul
Intrebare postata de Llaura cu 10 ani in urma

Buna , am nevoie de un raspuns sigur , din experientele dvs. proprii , daca se poate . Va rog din suflet sa nu ma criticati . In urma cu doua saptamani , am facut avort :( . Constienta de faptul ca nu am voie sa intretin relatii sexuale timp de 6 saptamani , iubitul meu m-a implorat sa nu il las `` nesatisfacut `` , l-am refuzat zile la rand , pana cand nu am mai suportat tensiunea ... Si s-a intamplat . Insa nu a vrut cu prezervativ , si fiind foarte sigur pe simturile lui `` de golan`` , nu a ejaculat in mine . Deci nu este posibil sa fi ramas insarcinata , nu ? Va rog raspunde-ti-mi ! :|

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

antoneta142936 (acum 10 ani)

Laura, anii pe care-i ai acum sunt minunati. Trebuie sa te poti bucura din plin de toate fara sa te chinuie frica ca ai ramas insarcinata, nici durerea fizica si sufleteasca ca ai facut un avort. Alege o metoda de contraceptie si nu lasa lucrurile sa se intampla dupa "simturile lui de golan". Tu ramai apoi cu teama si noptile nedormite. Ai TU grija de tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Llaura (acum 10 ani)

Multumesc mult pentru aceste cuvinte ! Momentan iau anticonceptionale , dar totusi ...ma tem sa nu mai trec prin ce am trecut .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ada (acum 10 ani)

Daca te iubeste,te protejeaza!Ai sesizat singura doza enorma de egoism,in primul rand te expui unor riscuri in conditiile in care ai avut un act sexual inainte de termenul indicat de medic,excludem sarcina,vorbim de riscul infectiilor mai ales in situatia in care nu si-a dorit sa va protejati. De ce nu va invatati minte?Cand este vorba de sanatatea ta,integritatea ta fizica,n-ai puterea sa spui NU?Individul e genul de barbat imbecil!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Llaura (acum 10 ani)

Off... Ne-am invatat minte , tocmai de aceea incercam sa evitam aparitia unei noi sarcini . In legatura cu infectiile ce ar putea aparea , sunt constienta :( , i-am spus ca imi este frica si vreau sa se protejeze . Dar , spune ca nu ii place , ca ce inseamna asta ?! Si am spus NU , dar ma roaga , ma implora...e in stare sa se puna in genunchi , ore intregi se roaga de mine . Deci , nu exista riscul de a ramane insarcinata daca nu ejaculeaza in mine , nu ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ada (acum 10 ani)

Deci e genul care isi pune instinctul primitiv pe primul plan. Stii ce-i mai grav?Ca nu el este de condamnat in situatia asta,din moment ce tu ca femeie nu esti capabila sa iti mentii ferm cuvantul si vorbim la momentul actual si de o conditie medicala care o impune.Te temi de o eventuala sarcina,dar de o complicatie in urma avortului nu te temi,e bine atunci si ...cedeaza la maimutarerile lui grotesti,asta e comportament infantil,comportament de persoana cu carente in educatie care nu rezista in fata frustrarii,ai planuri de viitor cu individul grobian?din experienta mea ca femeie,barbatul care se respecta si te respecta renunta la maimutareli de pustan prost crescut si iti respecta decizia,evident,daca si tu esti hotarata in ceea ce spui.Respecta termenul de 6 saptamani macar,dupa un avort o femeie trebuie sa se refaca,daca tu nu vezi lucrurile asa,n-ai pretentii la el si nu,nu ati invatat nimic din ceea ce s-a intamplat,cel putin el e complet paralel cu situatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Llaura (acum 10 ani)

Ai dreptate ! Nu stiu ce e in capul meu de cedez . O sa tin cont de sfaturile tale . ``Problema `` e ca nu am pe nimeni alaturi de mine cu care sa comunic , sa ma faca sa inteleg ce este bine pentru mine , fac totul de capul meu . Tocmai de aceea am preferat sa scriu aici. In legatura cu planurile de viitor alaturi de el...da , avem si ne dorim sa avem un copil , dar exista discutia ca suntem prea mici ( eu - 20 ani , el -23 ani ) .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ada (acum 10 ani)

Intra in discutie si lipsa experientei,insa el daca nu te respecta acum nu stiu de ce ar face lucrul asta mai tarziu.Din comportamentul descris,adica genul de insistenta absurda,nu stiu daca este genul de tata pe care orice femeie si-l doreste pentru copiii ei.Te grabesti,faci greseli pentru ca esti mica,dar si el trebuie sa inteleaga ca unele dintre greseli sunt facute sub presiune,la insitentele lui,sau sunt greseli comune,dar tu esti singura care suporta consecintele.Pana nu esti total convinsa,nu crezi,dar...individul mai are mult de copilarit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

antoneta142936 (acum 10 ani)

Ce bine ar fi daca am putea avea la 20 de ani mintea de la 40. Oricum trebuie sa-ti repeti cu sfintenie ca TU esti cea mai importanta, TU si dorintele tale. Nu vei avea decat de castigat ... in fata ta si acelorlalti. Bafta si intelepciune

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: