Avortul spontan - pierderea spontana a sarcinii

Avortul
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Buna ziua,am si eu o mare nelamurire va rog din suflet daca puteti sa-mi dati un sfat,eu acum 5 luni am avut un avort spontan la 6 sapt,intr-adevar era mic dar nu pot sa zic ca nu m-a interesat,acum am ramas din nou si am avuttimp de o saptamana o scurgere maro ia ginecologul mi-a zis ca e foarte normal,aseara in timp ce ma plimbam prin magazine am simtit ceva gelatinos si foarte cald cand m-am dus la baie eram plina de sange si acum cred ca nu mai este nimic nu stiu ce sa cred mai ales ca ginecologul imi zice mereu sa stau lunistita ca sunt tanara si am timp sa fac copii dar eu vreau sastiu ce ii impiedica bebeului eu sa creasca si de ce la 6 sap se intrerupe sarcina,nu stiu de ce dar ginegologul meu am impresia ca nu vrea sa-mi zica ce se inampla de fapt in uterul meu.
sper s-mi fiti de mare ajutor va multumesc si astept nerabdatoare un raspuns!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

constantin1088976 (acum 16 ani)

buna eu am 34 de ani si de 7 ani ma chinui sa tin o sarcina acum sint insarcinata in 16 saptamani si totusi mie foarte frica ultima sarcina am pierduto la 19 saptamani trebuie sa ai incredere in medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Margareta288964 (acum 16 ani)

si mie mii sa intamplat la fel stai linistita se spune ca isi face loc bb si mai atinge cate ceva care declanseaza scuregerea asta numai bine si tie si la bb a si nue nimik grav eu am nascut o fetita de 3700 si 53 cm perfect sanatoasa acum are 7 luni te poop si bb

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina13490577 (acum 16 ani)

buna eu am avut o problema ca tine numai ca eram insarcinata in 2luni si nu am stiut.si in a doua luna mia venit si ma tinut normal dar pe urma am avut scurgeri maroni negre la care defapt era o sarcina extra uterina.ai mare grija si dute sa te consulte alt medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana1190201 (acum 16 ani)

eu zic sa schimbi medicul,fina mea a pati ca tine,in Medgidia este dr care a tratato si a putut face un bb,il caheama [pe dr]Balasa.sanatate iti doresc,multi copii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RAMONA2587364 (acum 16 ani)

si eu am fostinsarcinata si am avut incredere in dodtor si la o saptamana de la ecograf si control mai aveam putin si dadeam in septicemie.fatul era in putrefactie.deci sa nu ai incredere in doctori.eu de atunci nu am mai ramas insarcinata.incerc de 3 luni un tratament sa vedem daca am vreo sansa.te pup si doamne ajuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

musca95718 (acum 16 ani)

Draga Mirela si eu am pierdut o sarcina la 11sapt sa oprit pur si simplu din evolutie nu am avut nici un fel de simptome,dar ce te sfatuiesc eu este sa iti faci niste analize mai complexe cum ar fi Citomegalovirus,toxoplasmoza ,rubeola chlamydia,anticorpi antifosfolipidici,tiroida,herpes .Iar scurgerile maroni mai ales la 6sapt inseamna eminenta de avort.Fa analizele si multa bafta,EU nu o sa ma las pana nu o sa am bebelus mie doctorul mia spus ca nu am voie sa raman insarcinata timp de 6 luni.MULTA SANATATE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia Ioana (acum 15 ani)

cauzele avortului spontan in saptamina a 8-a

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudia Ioana (acum 15 ani)

buna ziua,am 21 de ani si ieri am avut o consultatie la medic la care mi-a spus ca bebelusul meu de 8 saptamini(eram insarcinata)e mort inca de o saptamina cu toate ca cu inca o saptamina in urma mi s-a spus ca sarcina decurge normal.Ieri mi s-a inlaturat placenta.Imi puteti spune care sunt cauzele avortului pentru ca medicul nu a vrut nici sa discute despre aceasta motivind ca are lucruri mai importante de facut la moment.Si care sunt masurile de precautie mai departe.va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ELI (acum 9 ani)

VEZI SA NU AI TROMBOFILIE ASA AM PATIT EU

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: