Au trecut 42 de zile de la IVG (intreruperea voluntara a gravidantei) si nu am menstruatie

Avortul
Intrebare postata de AGNESE cu 13 ani in urma

Pe 10 dec. 2010 am avut ultima menstruatie, pe 14 ian. 2011 testul de sarcina a iesit +, iar pe 31 ian. 2011 am facut avortul. Mi s-a spus ca intre 30-40 de zile o sa am menstruatie, au trecut 42 zile si inca nimic, mai astept 7 zile, fortata de imprejurari pt ca nu pot ajunge la cabinetul ginecologic din cauza serviciului, pana atuci poate ca ma ajutati cu un sfat. VA ROG!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 13 ani)

Numai medicul poate spune ce se intampla.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AGNESE (acum 13 ani)

Am citit despre Sinechia uterina (sindromul Asherman), sper sa nu fie vb despre asa ceva la mine. In sfarsit vom vedea. Voi lasa mesaj cand o sa rezolv pb, pt cine va avea nevoie de informatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AGNESE (acum 13 ani)

Am ajuns la a 54-a zi de amenoree, dar surpriza am gasit urme de menstruatie si maine am vizita ginecologica (hahaha). Abia astept sa vad ce spune doctorul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AGNESE (acum 13 ani)

Chiar asa s-a intamplat, duminica 27/03/2011, a 55-a zi de la avort, mi-a venit menstruatia, exact in aceasta zi de vizita ginecologica. Ironia sortii, nu?
Cauza intarzierii menstruatiei a fost hormonala, nimic gresit in urma avortului, in schimb mi s-a depistat un chist de 3 cm pe ovarul drept, care ar trebui sa dispara dupa 2-3 menstruatii, daca nu... vom vedea.
Multa sanatate la toata lumea care e inscrisa pe acest site!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: