Durere de picioare raspuns medic

Artrita
Intrebare postata de costel103 cu 14 ani in urma

Buna ziua! am durere la piciorul stang de la genunchi in jos in repaus, iar cand fac miscare nu ma doare . am probleme cu circulatia la ambele picioare de mai multi ani .am facut si o oscilometrie cu 2 ani in urma nu mai tin minte cat am avuto dar la stangul o aveam mica .0,5 jos, am folosit toate unguentele pe care le gasesti intro farmacie. dimineata cand ma trezesc ma simt f. bine. ce tratament trebuie sa urmez,? la ce medic de specialitate imi recomandati? multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (22)

rogina mihai (acum 14 ani)

dureri la piciorul sting cind dorm

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Artrita vine de la articulatii, arterita vine de la artere. Boala dv poate fi de genunchi (artrita genunchiului-gonartroza) sau de la vene sau de la artere sau combinatii intre aceste boli. Mai pot fi si alte boli de vina pentru simptomele dv.
Un doctor de picioare nu exista, sa se priceapa la toate, dar mai este cate unul care incheie sirul consulturilor la toate specialitatile si nimereste constant leacul.
Intrati pe site-ul de mai jos si la rubrica intrebari si raspunsuri, intrebarea pusa de dv intra direct in mailul personal.
Cu stima

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Artrita.

burdujoc tiberiu (acum 14 ani)

ma dor picioarele si ametesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

voicu stanca (acum 14 ani)

dureri puternice de genunchi .am facut 3 infiltratii dar nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

un ortoped ati consultat?
sa nu fie ceva septic articular, sau un TBC la genunchi. Apoi mai poate fi o fractura (fisura) si sunt foarte multe boli ale genunchilor sau nu ale genunchilor cu probleme resimtite tocmai acolo.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina (acum 14 ani)

buna ziua!de cateva luni am o durere in piciorul drept ,o durere surda care se duce spre fesa,am avut crampe musculare in amundoua picioarele dar in urma unui tratament naturist au disparut dear in piciorul drept nu,insa dispare la efort,doctorita de familie mi-a spus sa nu ma ingrijorez insa durerea persista si sunt putin ingrijorata,nu stiu daca are legatura dar am si dureri de spate mai tot timpul iar genunchiul il simt sensibil,ce sfat imi dati unde sa ma duc?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

ortoped, neurochirurg si/sau neurolog. Sau un medic bun, care poate fi si de medicina generala sau alta specialitate si stie treaba.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina (acum 14 ani)

multumesc ptr raspuns,eu ma gandeam la probleme de circulatie ceva ac***a in vedere ca am avut crampe si picioare reci dar acum mi-au disparut si mi-a ramas durerea asta surda intr-un singur picior.....am sa merg totusi la un ortoped

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

burdujoc tiberiu (acum 14 ani)

ametesc si ma dor picioarele

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tiberiu (acum 14 ani)

ma simt slabita si ametesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 13 ani)

buna ma dor picioarele tare si vreau sa ma duc si eu la un doctor unde va pot gasi si am multe vase de sange pe picioare ce pot face va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nikolics (acum 13 ani)

ma dor picioarele si se umfla si sunt reci si mainile ma dor cat o data ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gelu (acum 13 ani)

buna ziua ma dor picioarele de la gnunchi hn jos si la nivelul gambelor mia aparut niste pete rosu spre violet cam ce boala as putea avea va multumesa gelu 48 de ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 13 ani)

buna ziua ,am dureri de picioare de la genunchi in jos anterior, posterior durerile apar atunci cand ma relaxez nu sunt ft frecvente am mai avut dureri de genul asta acum 2 ani care nu a durat ft mult si durerea a trecut de la sine si cu ceva antiinflamatoare iar in urma cu 2 saptamani au inceput iarasi si simt nevoia sa pun greutate pe picioare si rece, oare sa fie o insuficienta venoasa ? cu multumiri nico

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

" Puiu " (acum 12 ani)

tatal are 67 de ani si de o saptamana il doare genunchiul drept in interior si s-a unflat si se deplaseaza greu din cauza durerilor. ce ar trebui sa faca?exista vreun tratament multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalina (acum 12 ani)

pe sotul meu il doare piciorul stang de ka genunchi in jos mai ales pulpa si il cam tine (nu este febra musculara)va rog sa-mi raspundeti multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

NEGREA DORINA (acum 11 ani)

PICIORUL DREPT MA CHINUE DE ANI BUNI IL SIMT RECE DESI II CALD SI MEREU AM O STARE DE FRIG DAR NUMAI PE PARTEA EXTERIOARA SI PINA LA GENUNCHI.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 8 ani)

Buna ziua !
Doamna, Dorina exact aceeas problema o am si eu din a.1991.
Am consultat foarte multi specialisti,dar problema durerii o duc innainte.Piciorul ma doare de frigul care-.l simt, vara si iarna.
Acu a inceput sa se subtie, se vede osul,pelea si muschiul e foarte
putin.Ma scuzati pe mine ma doare de la genunchi pina la merisor,
tot piciorul drept.
Va doresc din suflet sa gasiti leacul si sa va insanatositi!
Maria.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

g_lumy74 (acum 11 ani)

buna ziua !ma simt f ametita si ma dor picioarele mentionez ca fac un tratament cu antibiotice deoarece am fost la medic si mi-a gasit o gastrita hp+.oare din cauza aceasta am aceste simtome ?
va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

badin narcisa (acum 10 ani)

buna ziua am o problema la piciorul drept mi se umfla p***a piciorului pana la glezna de 2 saptamani si ma doare cand apas

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2