Cum pot depista daca am apendicita raspuns medic

Apendicita
Intrebare postata de olypapusik cu 12 ani in urma

Vreau sa stiu si eu dak am apendicita si cumva e posibil sa fie imflamata .am fost acum 1 an la ghirurgie cu dureri groaznice an partea dreapta si mi sa zis ca am chist ovarian mam dus la ginecologie si nici nu mia facut analize ceva si mia confirmat acelas lucru si timpe de vreo 2 ani acu am tot tras aceeas durere an partea dreapta cu tot cu picior dar nu zi de zi la eforturi la oboseala si am fost anu trecut la o ginecologie an grecia si mi sa zis ca nu exista nici un chist ovarian mi-am facut si papanicolau si a esit bine si mi sa zis k posibil sa fie apendice ceva dar an nici un caz chist dupaia mam duc an tara an romania si miam facut analize mia esit ceva rezultate putin mari dar mia zis k sunt normale .am facut ecograf an zona dreapta si tot asa mia zis ca posibil apendicita si sa fie imdlamata si e ascunsa ce pot face nu stiu au trecut aproape 3 ani si tot am ramas cu dureri la menstruatie am dureri pe partea dr cu tot cu picior la eforturi la stres la oboseala am greturi cate odata chear si cand beau lichide am dureri abdominale arsuri cate odata ce e ce poate fi ce pot face ?ast rasp va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Pe baza istoricului suferintei d-tale, cosider ca o asemenea evolutie, de ani, nu pledeaza pentru o apendicita .Daca ar fi fost vor ba de apendicita ,pana acum trebuia deja sa ajungi la ope3ratie. Daca examenul de urina este normal si la ecografie nu au fost evidentiati calculi renali , atunci tot ceva in legatura cu sfera organelor genitale este.mai ales ca uneori durerile sunt concomitente cu ciclul . Insistati pe aceasta linie cu medicul de specialitate. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Apendicita.

olypapusik (acum 12 ani)

inteleg ce vreti sa ziceti dar de ce la ecograf, la ginecologie mi sa zis k nu e vorba de un chist sau an legatura co ovare ceva de genu ci e vorba de o apendicita ascunsa sau alceva si posibil sa fie imflamat. E adevarat mai am probleme din cand an cand si pe jos dar asta nu anseamna k trebuie sa te doara numai partea dreapta erau zile an care ma durea de nu ma puteam ridica apasam an partea dr si simteam ca si cum ar fi o vena ceva de genu si ma durea cand apasam pe ea si am fost la doctor si cand mia apasat an partea dr nu ma durea nu simteam deoarece ma doare in interior nu mi se manifesta durerile dintr-o simpla aparare .unde sa ma duc sa pot sti cu exactitate ce am ce sa fac .La munca cand ma duc si stau in picioare mult ori ma ia cu ameteli ,ori ma ia dureri in partea dr si ami amoarte picioru nu stiu mie frica de ce pot afla vreodata la un control

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuli (acum 10 ani)

apenticita se poate face de la seminte??????????va rog sa-mi spuneti....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

olypapusik (acum 12 ani)

olypapusik

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

deea (acum 11 ani)

si eu incerc sa am ampeticita dupa aia ...........asa ca fati probe de sange de urina si de scaun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuli (acum 10 ani)

apenticita se poate face de la seminte???????plz lamuritima...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: