Ce se intampla? raspuns medic

Apendicita
Intrebare postata de mariclau cu 12 ani in urma

Cand ai apendicita nuti mai simnti piciorul drep?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Printre simptomele de certitudine ale unei apendicite nu figureaza simptomul pe care-l evidentiati d-vs.. Chiar daca se intalneste uneori, el nu este obligatoriu cu ar fi : durerea-junghiul- apararea musculara in partea dreapta, febra si varsatura spre ex. Diagnosticul trebuie stabilit in primele 6 ore de la debut, altfel se ajunge la complicatii de abdomen acut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Apendicita.

mariclau (acum 12 ani)

pai ma doare de o saptamana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariclau (acum 12 ani)

este adevarat ca se poate complica asa de tare incat poti ajunge in coma,sau mai rau sa mori?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna seara,

cred ca pentru mai multe detalii despre aceasta boala, ati putea sa cititi un articol de pe acest site, care contine informatii despre etiologie, simptomatologie, tratament si complicatii: //sfatulmedicului.ro/apendicita
si intradevar in cazul acestei boli, in lipsa tratamentului prompt, se poate ajunge la complicatii severe urmate de deces.
totusi, ne-ati putea scrie mai multe despre ce va supara, ce simptome aveti, inainte de a trage concluzia ca este vorba despre o apendicita?

va urez o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariclau (acum 12 ani)

pai ma doare in partea dreapta,dar nu ma doare in acelasi loc,piciorul drept imi amorteste pana nu mai pot merge,la fel si mana dreapta imi amorteste de la degete pana la cot,toti cunoscutii miau spus ca ar putea fi vorba de apendicita,dar eu iau in considerare si ficatul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariclau (acum 12 ani)

daca stau cu capul in jos,cand il ridic ametesc si vad negru in fata ochilor,credeti ca ar putea fi o lipsa de calciu sau fier?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laura (acum 12 ani)

Pot fi multe cauze,cel mai bine este sa mergi la medic pt un consult..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

PLOSCARU NICOLETA (acum 10 ani)

Eu am 11 ani si ma doare in parte dreapta uneori des cand alerg si obosesc.In rest celelalte simtome nu le-am intalnit.Acum nu stiu exact daca am sau nu apendicita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: