Apendicita acuta

Apendicita
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Am operat baiatu de apendiita acuta. si ia facut anestezie generala. acum se simte rau. si nu stiu ce sqa cred

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

am dureri suportabile de abdomen de doua zile.ce sa fie?apendicita?sau..........cand stau linistita nu mai simt doar cand merg sau vorbesc ,sau contract un pic abdomenul.multumesc cu stima si respect anka.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

De 2 zile ma doare in partea dreapta jos, si am o stare totala de disconfort. Greata si varsaturi nu am dar in schimb nu am pofta de mancare...ma doare destul de tare..si la respiratie si cand vorbesc. Durerea se continua si in spate...:( oare ce o fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog frumos sa mi spuneti ce am De 3 zile ma doare in partea dreapta mai sus de inchietura piciorului in special cand merg nu mai pot da in picior .oare am apendicita?va rog sa mi raspundetzi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

dupa operatie fara complicatii cat este bine sa evit efortul???(ridicarea greutati 50-80 Kg)multumesc anticipat!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

sotul meu a fost operat de apendicita si dupa operatie a ramas cu dureri de cap si ceafa..este normal?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

As vrea si eu sa fac operatie de apendicita dar laparoscopic.Poate cineva va rog frumos sa-mi recomande un spital unde se face, sau unde a facut cineva, si cam cat costa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

eu ma operez poimaine(6.05.2008)si mie frica am apendicita acuta si nu mai pot de durere.Maine ma internez mie frica daca fac peritonita im putetzi da un sfat de incurajare va rog!?!?!?!?!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

eu asi vrea sa fac o operati ca aceasta dar imi este frica asa ca conctactati-ma pe adresa aceasta [email protected]. vreau sa ma opereze femei nu barbati deci conctatati-ma pe adresa mea sau ajutatima cumva aratatimi cum se face aceasta operatie va rog ajutati-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

acum 2 zile m-am operat. am facut anestezie totala si nu am simit absolut nimic. mai greu a fost pana mi-am revenit complet pentru ca desi aveam senzatia ca nu mai sunt sub efectul anestezicului existau momente in care adormeam fara sa imi dau seama. intrebarea mea ar fi cam ce as putea sa mananc pentru ca nu am apucat sa discut cu doctorul tinand cont ca m-au trimis acasa. in afara de supa si iaurt ce altceva as mai putea manca? mentionez ca ma simt mult mai bine acum , pot sa merg...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Nu sant lamurita de ce am durerile si amortelile dupa operatia de apendicita,mai ales ca am aderente accentuate,ca nu se poate vedea operatia la ecograf.Nu e normal ca la 5 zile sa fie scoase atele si sa sa stau cu operatia deschisa pentru ca medicul a refuzat sa discute cu mine.Aderentele si din cate am inteles am facut hernie ma chinue groaznic.Nu are rost sa mai cer parerea pe net,ca primesc raspuns articole si nu un raspuns de la medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am uitat sa spun ca am 7 luni de la opertie si ma simt mai rau decat atunci cand am fost operata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ar fi bine sa gresesc si spun asta pt ca ieri dimineata cand m-am trezit imi venise ciclul menstrual si aveam si niste mici intepaturi in partea dreapta jos dar si undeva dedesupt de coasta dreapta.de obicei atunci cand imi vine ciclul ma doare jos dar in amandoua parti si daca iau o pastila pt dureri menstruale imi trece,dar astazi nu mia trecut intepaturile.nu am diaree sau febra.va rog sa umi spuneti daca poate fi apendicita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ce pot sa mananac dupa operatia de apendicita acuta? Dupa cate mi-a spus doctorul am voie doar supa strecurata, ceai si iaurt dietetic. chiar nu se poate sa manac si altceva? au trecut 4 zile de la operatie. va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

dupa cat timp pot sa-mi reiau activitatea sportiva in special abdominala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

eu am dureri cand alerg in partea dreapta s uneori in partea stanga.credeti ca am apendicita?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolae (acum 10 ani)

ave o boala mare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: