Psihoterapia in atacurile de panica

Anxietate
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Sufar de depresie de ani si nu reusesc cu medicamente sa rezolv
poate-mi recomandati ceva alternativ

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Cristina64106929 (acum 15 ani)

Incercati apa vie gav. A ajutat si in cazuri mai grave. Pentru detalii cauta "apa vie gav"

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

vreau si eu sa ma vindec si nu stiu la cn sa apelez nu cun niciu un psihoterapeut...si am nevoie...pls ajutamatima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea-Filofteia (acum 15 ani)

Puteti incerca magneto-terapia - e chiar indicata pentru depresii si atacuri de panica. O bratara magnetizata va ajuta foarte mult. Costa de la 1 mil pana la 3 milioane.
Si cristalo-terapia e foarte buna. Va gasiti cristalul potrivit bolii de care suferiti si il incarcati la soare ( se primesc toate instructiunile in momentul in care primiti cristalul.
Gasiti toate detaliile pe google. Le puteti comanda de pe internet si nu sunt asa de scumpe.
Terapiile alternative fara tratament medicamentos nu trateaza cauza ci doar o amelioreaza.
Si nu uitati ca puterea sta in noi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Sotul meu este depresiv.Puteti sa-i recomandati ceva. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana96109383 (acum 15 ani)

nici nu o sa reusesti cu medicamente.incearca sa faci tot timpul ceva,multa,multa miscare(plimbari in aer liber 5-10km/zi in special seara si dim.)/renunta la cofeina(definitiv)/intalnestete cu prieteni,discuta mult sau/si creste un animal(recomand caine)/si nu te mai gandi la trecut(asta te ucide)uita/trage linie-iao de la capat.SUCCES

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana96109383 (acum 15 ani)

DEPRESIA nu este o boala.ESTE o stare influentata de evenimentele din viata noastra si de felul in care am fost crescuti(educati)/de obicei apare la oamenii cu ,BUN SIMT/nesimtitii nu au probleme.OAMENI CU BUN SIMT---FITI MAI NESIMTITI/nu mai bagati in seama toate p***aile si va garantez ca veti fii mai SANATOSI/cand aveti probleme cu OAMENII NEBUNI ziceti ca EI si faceti ca voi,OCOLITII/nu mai luati PASTILE ca intrati intrun cerc vicios(ajuta pe momemt/nu vindeca)DEVENITI DEPENDENT DE ELE/ajuta:miscarea multa de orice fel si orice activitate care va scoate din STARE:luativa un animal si ingrijitil/reparati ceva prin casa o usa o ferastra un scaun o masa un perete(redecorati)/zugraviti,vopsiti/daramati CEVA si apoi reconstruiti)/PLIMBATIVA MULT seara,dimineata/.DEPRESIA apare atunci cand ai prea mult timp sa te gandesti la trecut si cand ai prin preajma OAMENI care nu le pasa prea mult de tine si incearca sa te SICANEZE(fara sasi dea seama cati fac rau)/TREBUIE sa EVITI chestiile ASTEA sau sa nu le bagi in seama(NU e f. greu)/MERITA INCERCAT credetima nu e o BOALA/TINE DE PUTINA VOINTA(F.PUTINA).MULTA SANATATE/DEPRESIA NU EXISTA/E O INCHIPUIRE/E IN CAPUL NOSTRU/PUTEM INVINGE(APA,OXIGEN,MISCARE)/NU MAI CUMPARATI NIMIC(MEDICAMENTE,TRATAMENTE)SUN BANI ARUNCATI.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana96109383 (acum 15 ani)

DACA PUTEREA STA IN NOI DE CE INDEMNATI OAMENII SA CUMPERE TOT FELUL DE p***aI(BRATARI,ETC.)SI PASTILELE FAC ACELASI LUCRU-AMELIOREAZA(SI ATIT) DE CE TREBUIE SA NE p***aM INTRE NOI(PT.BANI)/TOTI SUNTEM DATORI CU O MOARTE-POATE FI ORICAND(PESTE 1-N /ZILE)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana96109383 (acum 15 ani)

NU SUNT DOCTOR.am trecut prin DEPRESIE si pot sa zic ca ma urmareste dar pot sa o INVING fara doctori.CUM?am dat niste raspnsuri ,PE AICIDEPRESIA nu este o boala(deci nu se vindeca)este o stare care depinnde de NOI si o putem CONTROLA poate sa reapara oricand/pt. relatii([email protected])/IMPORTANT ESTE SA FACI MULTA MISCARE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela703110567 (acum 15 ani)

atacurile de panica se remit relativ usor prin psihoterapie. cautati in orasul dvoastra un specialist acreditat de colegiul psihologilor si incercati cateva sedinte de psihoterapie. succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Si eu sufar de atacuri de panica si de un inceput de depresie,Este cumplit.Acum fac un tratament cu linisan si va pot spuna ca s-au mai rarit starile rele.Incercati.
Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ca manager particip la numeroase cursuri de dezvoltare. in mediul de lucru ma comport normal, insa la acest gen de intalniri ma inhib si aproape nu mai pot sa vorbesc. cum as putea sa indrept acest lucru.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

frateleu meu i sa spun de foarte multe ori ce sufera de atacuri de panica .

el avut atacuri de panica uitandu-se la tv sau chiar cand deja se bagase sa doarma . are momente in care simte k numai are aer shi il doare si pieptul i sa spus ca are angina pectorala .

c-am ce ar trebui facut mai exact :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

eu m-am speriat foarte tare in urma unei boli de plamani si de atunci nu mai scap de atacurile de panica. urmez un tratament pe care la un moment dat a trebuit sa il termin numai ca din momentul in care am scazut doza au inceput si atacurile.asa ca am revenit din nou la doza initiala. doar ca ma ingrozeste gandul ca va trebui sa le opresc si nu stiu ce voi face. de 4 ani ma chinui cu atacurile si am inteles ca niciodata nu vor trece

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: