Anxietatea, Atacul de panica raspuns medic

Anxietate
Intrebare postata de Psih.dr.Gabriela Marin cu 13 ani in urma

Cabinetul Psihosucces anunta organizarea unui GRUP de suport, pentru cei care sufera de Atacuri de panica sau tulburari de anxietate. Grupul va avea loc in perioada 7 noiembrie – 15 decembrie.
In urma discutiilor de pe acest forum am inteles ca ATACUL de PANICA dar si fobiile sau anxietatea sunt probleme foarte frecvente dar foarte putin intelese, si ca exista foarte putine abordari care pot ajuta bolnavii sa faca fata cu succes acestor situatii.
Relatii si inscriere : tel 0743 351 579 sau email: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Maria (acum 13 ani)

Astept cu mare interes formarea grupului. Mi-am exprimat dorinta de a ma inscrie, pe mailul indicat. Sa dea Dumnezeu sa avem rezultate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gina (acum 13 ani)

sufar de ceva ani de acest sindrom in special de cind am intrat in menopauza.astept cu interes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 13 ani)

astept cu nerabdare, rezultatul este in noi , doamne ajuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena m (acum 13 ani)

interesant si cred ca va fi constructiv.....m-ar interesa participarea in cadrul unui astfel de grup. Atacurile de panica m-au transformat intr-un om cu handicap, ma lupt sa am o viata cat de cat normala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vlad gabriela (acum 13 ani)

si mie mii se pare interesant si as vrea sa particip in cadrul unui astfel de grup.am, doar 25 ani si sufar de atacuri de panica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

GRUPUL DE SUPORT- pentru atacurile de panica si anxietate se organizeaza la cabinetul ABC Psihosucces, situat in Bucuresti, Str Iancu de Hunedoara nr 35, sect 1.
Vor fi 5 intalniri saptamanale, grupul organizandu-se in weekend sau in cursul saptamanii, seara. Grupurile vor avea 6-10 participanti.

Se vor invata tehnici comportamentale si cognitive pentru impiedicarea declansarii atacurilor de panica si scaderea anxietatii precum si strategii de contracarare a atacului de panica aflate in stadiu incipient.

Vor fi abordate:
- identificarea factorilor si conditiilor care declanseaza anxietatea si atacul de panica.
- tehnici de relaxare si de vizualizare pt reducerea tensiunii si amplificarea starii de bine
- tehnici de desensibilizare si autohipnoza aplicabile in cazul fobiilor
- elemente de dieta
- stiluri de personalitate care perpetueaza anxietatea : Ingrijoratul, Hipercriticul, Victima, Perfectionistul
- tehnici pentru cresterea increderii in sine.

Pretul: 245 Ron. Pentru detalii si inscrieri va rog sa ma contactati pe adresa de email: [email protected] sau tel: 0743 351 579

Va multumesc !

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Anxietate.

GinieAna (acum 7 ani)

Este posibil ca starile de anxietate si de atac de panica sa apara din cauza instalarii menopauzei? Am 47 de ani si am avut pana de curand o stare de sanatate foarte buna. Nu am avut probleme nici eu, nici in familie. De cateva luni ma doare capul foarte rau, sufar de insomnii, de schimbari de stare si ma enervez foarte repede! O prietena mi-a recomandat sa iau Estroplus. A spus ca nu ma afecteaza, ca sunt produse 100% naturale si ca ma va ajuta sa scap de aceste simptome si sa am un somn linistit. A mai incercat cineva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: