Ajutor raspuns medic

Anxietate
Intrebare postata de vale_29 cu 13 ani in urma

Buna ziua! ma numesc valentina si am 31 ani. de mai mult timp ma confrunt cu niste probleme grave de sanatate. in fiecare dimineata ma simt tare slabita , ametita si imi amortesc picioarele si parca acu acu imi vine sa lesin. ma confrunt si cu atacuri de panica, mie frica sa merg singura chiar si pina la magazin la 3 case de mine. am si o situatie agitata in familie. sincer mie frica sa iau antidepresive sa nu devin dependenta. un tratament naturist daca poate sa imi dea cineva? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Iuli (acum 13 ani)

Incercati cu Sedatif PC, este un remediu homeopat pe care il gasiti in farmacii. Mai puteti lua remedii naturiste din plante (extract de valeriana etc). Intrebati farmacistul si va sti sa va ajute. Problemele dumneavoastra nu sunt deloc grave si cu putina vointa le puteti depasi deoarece sunt doar de ordin psihic. Daca va infruntati teama, veti vedea ca veti trece peste.
Daca nu reusiti, apelati la ajutorul unui psiholog.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Buna ziua. Pentru ameliorarea atacurilor de panica un ajutor naturist poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Prin serotonina si melatonina ofera un somn mai odihnitor. Nu creaza dependenta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin (acum 13 ani)

Astept sa dati e-mailul pentru a va transmite solutii naturiste

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vale_29 (acum 13 ani)

@constantin emailul meu este: [email protected]
multumesc foarte mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ciupitu anda (acum 13 ani)

daga mea,consulta un medic specialist,psihiatru sau psiholog.ca sa iti explice ca antidepesivele in primul rind nu dau dependenta.ar trebui sa te grabesti pt ca ai o depesie severa,iar tratamentele naturiste nu te pot ajuta prea mult.eu am depresii de ani de zile si am incecat tot felul de tratamente.ideea e sa-ti nimereasca o schema de tratament potrivita pentru tine si asta poate sa dureze.depresia e o boala serioasa care se trateaza atit medicamentos dar trebuie sa-i convingi pe cei apropiati sa te sustina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei (acum 13 ani)

cu putin timp in urma am avut o suparare in familie,si pe moment m-am simtit fara aer si parca nu stiam ce se intimpla cu mine nu stiam ce vroiam decit sa dorm. Dupa ce a trecut ziua aia am avut tot felu de idei ce ma dezechilibrau mental si fizic stari de a face rau imprejur si mie insumi.M-am interesat ce pot face si am inceput cu un pik de odihna si cu valeriana, au trecut 6 luni sintomele nu le mai am dar am o stare de frica nebuna de-nesiguranta numai seara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Iordache Iuliana MPsih. Iordache Iuliana este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

buna ziua,
cu siguranta produsele naturiste si homeopate ajuta mult corpul fizic,numai ca noi suntem un sistem minte- corp-suflet.ceea ce descrieti seamana mult cu o depresie combinata cu anxietate ,sfatul meu este sa nu stati multa vreme in starea asta e posibil sa se agraveze,cautati un psihoterapeut care va poate cu siguranta ajuta.sunt probleme care au raspuns cu succes la psihoterapia integrativa. mult succes in demersul dv. psih. iuliana iordache

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: