Temperaturi ridicate si stari de rau

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de Eloise56 cu 10 ani in urma

Buna seara,de cand s-au instalat temperaturile ridicate am inceput sa am probleme de sanatate sau cel putin asa cred,sunt destul de confuza si nu stiu concret care este cauza tuturor problemelor.Am o fobie daca o pot numi asa ingrozitoare fata de soare,am stare de voma(uneori vomit),ameteli,tensiunea arteriala scazuta si puls marit,in toate zilele in care temperatura este de peste 28-30 de grade am starile precizate mai sus.Deseori am sangerari nazale,dar apar numai in conditiile in care stau la soare.De ce sunt perfect sanatoasa in toate lunile mai putin vara?nu stiu sa am afectiuni majore de sanatate si inainte de a merge la un consult medical amanuntit m-am gandit sa cer cateva pareri pe forum sa inteleg si eu cum dumnezeului functioneaza mecanismul asta,esti sanatos tun,dar daca vrei sa mergi la plaja,in vacanta,sau sa mergi pana la cumparaturi si este cald afara instant ti s-a facut rau si nu oricum,ci un rau care te tine o zi intreaga. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

buna (acum 10 ani)

numai medicina homeopata cunoaste cauaza problemei tale cat si remediul vindecator. Medicina clasica nu stie aceste lucruri. Mergi la un medic homeopat care face homeopatie clasica (Dr. Rindasu, Dr., Firuti in Bucuresti de ex).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: