Stari de rau

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de RALUCA20102275 cu 12 ani in urma

Buna ziua ! ma numesc mihaela si am 30 de ani. de vreo 10 ani ma confrunt cu niste stari f ciudate de rau fizic.o perioada mi a mers un pic mai bine dar de vreo 5 luni imi este f rau. nu pot nici sa gatesc linistita pt ca ma apuca o senzatie de rau in tot corpul , mi se inmoaie picioarele si imi este frica sa nu lesin.sa ies din casa singura nici nu se pune problema in conditiile in care nici insotita nu reusesc fara starile mele de rau. problema meadevine cu atat mai acuta cu cat imi doresc sa am un loc de munca , sa mi intemeiez o familie si asta nu se poate din cauza felului in care ma simt.am fost la tot felul de medici. nimeni nu a gasit nimic in neregula sau cel putin nimic care sa justifice felul in care ma simt si totusi mie imi e rau.nu mai stiu ce sa fac si ce sa mai cred. va rog sa ma ajutati. va multumesc si astept cu interes un raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

muryshor (acum 11 ani)

Parerea mea , este ca ai atacuri de panica ....medicii ce ti au zis ? Du te la Plafar si cumpara bitter suedez original si bea cate 3 linguri pe zi , diluate in putina apa ... efectele vor fi miraculoase ...sanatate maxima !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RALUCA20102275 (acum 11 ani)

s ar parea ca am o tulburare de anxietate. iti multumesc pentru sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrei (acum 11 ani)

Incercati sa va schimbati modul de viata. Ati devenit o persoana anxio-depresiva. Homeopatia va va ajuta sa scapati de aceste stari foarte usor. Consultati un medic homeopat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RALUCA20102275 (acum 11 ani)

nu stiu daca dupa atatia ani ma poate ajuta homeopatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

...Ioana (acum 10 ani)

Buna ziua,trecand si eu prin o asa situatie stiu care e sentimentul acela de teama de care nu poti sa scapi nicicum. Este foarte important sa fi puternica sa incerci sa iti autoimpui ca nu se se poate intampla nimic,am facut facultatea de psihologie si am descoperit ca cel mai bun psiholog nu poate fi decat persoana in cauza.Eu am reusit sa depasesc momentul acela oribil care imi dadea impresia ca in curand voi muri.Este foarte important sa ai si pe cineva alaturi care sa te impinga sau sa te oblige chiar sa fi altfel sa faci lucruri care iti plac si asta sa iti umple timpul pentru a nu mai avea timp si de ganduri "negre".Te inteleg perfect si imi pare rau sa iti spun ca nu te poate ajuta nici o pastila sau ceai,atata timp cat nu incerci macar sa fi altfel.Gandeste pozitiv si fi sigura ca nu se poate intampla nimic.Sper ca te-am impulsionat un pic sa fi mai puternica si sa te ridici un pic. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11534928644 (acum 5 ani)

Stiu si eu cum e ,acum esti bn si dintro data rau stare de lesin ameteli ca si cand tear trage capu in jos,greata palpitatiiii ,frica sa stai singura sau sa iesi unde singura ca sar putea sa ti se intample ceva rau,senzatiìi de sfarseala in tot corp s.a.m.d.eu de 8 aniii de zile tot asa sunt.sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11535012338 (acum 5 ani)

Prin aceleași stări trec și eu de 8 ani , am descoperit că poate fi din cauza unei iritații a intestinului subțire. Regim alimentar

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11535012338 (acum 5 ani)

Intestinul subțire

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vasile (acum un an)

Aceleas simtome le am si eu . imi vine lesim simi tulbura capul - ce sa fac ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: