De ce ametesc atunci cand stau in picioare?

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de denisa_hamm cu 13 ani in urma

In august 2009 m-i s-a facut un RMN in urma caruia s-a descoperit existenta unui chist cu diametrul de 3cm pe creier.problema cea mai mare pe care o am este faptul ca nu pot sa stau mult in picioare ca ametesc;in momentele acelea am privirea incetzosatä,grea,simt ca ma misc(desi stau pe loc),...etc...,CE POT SA FAC SA NU MAI AM SENZATIILE DE AMETEALA SI SA POT SA DUC O VIATA NORMALA?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

raluca (acum 13 ani)

Ce alte analize ai facut in afara RMN-ului? Ametelile de care vorbesti pot fi din cauza obosealii, a lipsei de vitamine, poate ai o tensiune mare, sau mica. Mergi la un control medical si cere sa-ti faca o analiza a sangelui si sa-ti verifice tensiunea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IonVasile (acum 13 ani)

Medicul ce ti-a spus despre chistul de pe creier? Ar trebui operat? Care este localizarea lui mai exact? Si diagnosticul pe care ti l-a pus medicul....?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Ametela cat dureaza? Daca e asezi, inceteaza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

denisa maria (acum 13 ani)

"occipital stang paramedian, formatiune chisticä arahnoidianä de 3 cm diametru" , acesta a fost rezultatul RMN-ului.M-i s-a gasit asemenea o sinuzita cronicä acutizatä maxilar drept, dar in urma unui examen ORL , m-i s-a spus ca asta nu imi face nicio problemä si ca nu ar avea nicio legaturä cu chistul. Pt. toate stärile de räu(ametzealä,anxietate, tremur usor in genunchi in momentul "crizei") am facut(si inca fac) tratament cu stimuloton si microser.Dar rezultatele nu sunt pe mäsura asteptarilor din päcate.Am facut si analize la sange si nu numai, totul pare a fi in stare perfecta.Nu stiu ce as mai putea incerca sa face ,ca sa scap de ameteli. Va multumesc celor care m-ati ascultat,si va doresc multä sänätate tuturor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

afsd (acum 13 ani)

am ameteli cand stau in picioare,mi se infunda urechile mai mult partea stanga,vad rosu in fata ochilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

George (acum 13 ani)

Eram la biserica la balcon,si plictisindu-ma m-am uitat pe tavan,iar cum m-am lasat usor pe spate am simtit ca o sa cad...am avut un atac de panica si picioarele au inceput sa tremure necontrolat(a fost groaznic)...de atunci stau numai jos...iar in timp am inceput sa nu mai pot sta in picioare nici jos...cand vad lume multa pur si simplu nu pot sa stau in picioare...e ceva legat de psihic...pur si simplu nu ma pot intelege

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lenuta (acum 12 ani)

de la un tip dac ma scol din pat chic jos dac stau pe scaun cu capul in jos tot ametes! ce am oare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Adrian (acum 11 ani)

Nu o sa va spuna nimeni cauza. Medicina Romaneasca nu are in dotare un aparat RMNf - adica functional.
sau un PET- CT de metabolism.
De obicei sunt pe mecsnism circulator.
Daca investigatiile amintite nu va dau raspunsul apelati la lampi medicale cub Infrarosu.Daca nici aici pot fi vraji( atacuri energetice cuantice). Atentie .Multi vajitori sunt sarlatani.. Trat bun ptr vraji e biorezonanta...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 10 ani)

buna la toata lumea, am si eu foarte mari ameteli de cap ca si cum ma misc de pe loc ,tremur ,si e foarte des in fiecare zi asta ,asa mam saturat de starea asta nu e deloc placuta, starea aceasta o am de un an de zile ,in sfarsit am mers la medic saptamana aceasta ,astept sa imi dea rezultatul la sange ,sper sa nu fie ceva grav,cred ca e lipsa e vitamine si stresul.. sanatate multa la toata lumea si grijitiva ca sanatatea e cea mai importanta fara ea nu utem face nimika,
o zi placuta tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lena (acum 10 ani)

salut,in iunie 2013 am facut si eu tomografie la cap si mi-au gasit chist la creier de 1,4 * 2,6 cm ,medicii au zis ca nui grav si ca el nu se mai mareste ,o sa ramina mereu asa,mi-au dat sa fac electrofareza la spate,mi-au dat multe pastile shi am baut dar rezultate nu prea, des am dureri de cap,ameteli si simt ca mi se zbate creierul ,dar spuneti-mi va rog dumneavoastra e grava aceasta boala,se trateaza? mersy mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Scherer (acum 10 ani)

Buna ziua.dupa cum se vede nimeni nu da nici un raspuns.Ma numesc George Scherer,am 27 de ani din Targoviste.aveam ameteli.si vedeam incetosat.durere de cap de 2 ani continuu.am fost la 12 medici oftalmologi cei mai buni.unul dintre ei ma trimis la un neurolog.de acolo mi-a dat sa fac o tomografie.concluzie chist arahnoidian lichido cefalo rahidian,de 6 cm.am umblat la toti doctorii neurochirurgi din Bucuresti si de peste tot.dar rezultat 0.ca se poate trai cu el in cap fara probleme.(unul din ei Dr Vlad Ciurea)de atunci ma chinui in fiecare zi.sunt anul 3 AMG.nu ma pot concentra,ametesca de parca pamantul se misca,am vederea mult mai sp***a,noaptea nu dorm ametesc in somn,ma dor ochii.trb sa gasim o metoda.nu ne putem chinui asa oameni buni.un tratament naturist ceva.am contactat un spital din SUA si mi sa spus sa stau linistit ca in Romania avem doctori buni.trebuie sa gasim o solutie.adresa mea de mail este [email protected] aici ma puteti gasi.o zi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lena (acum 10 ani)

salut,eu ma numesc Lena,am 19 ani,sunt din Republica Moldova, la mine tot mi-au gasit chist,dar mai mic, si medicii la fel mi-au zis sa nu-mi fac griji,deoarece nu-i grav,dar durerile nu ma lasa,in fiecare zi am dureri,ameteli si sunt si tare nervoasa.Pentru vedere te sfatui sa te duci sa-ti faci ochelari,deoarece mie tot mi-a scazut vederea din cauza chistului,dar port ochelari si e mai bine.succes,si sper ca poate ne v-a da cineva vriun raspuns la toate intrebarile de mai sus

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iscru catalin (acum 8 ani)

Am ameteli si cand stau in pat simnt o presiune in cap am ceva si arsuri in gat chiar si un nod in gat nu pot sa mai stau in picioare mi se infunda urechile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: