Cauze ameteli si stare de voma puternice raspuns medic

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de cycycu cu 10 ani in urma

Acum 3 luni mi-au aparut primele simptome intr-o dimineata dupa somnul de noapte ,ameteala puternica cu stare de voma puternica,amorteli maini puternice,ceva care ma tinea dupa cap si am intrat in tremuraturi(am facut atac de panica).am fost la urgenta si n-am facut nimic,venind acasa apareau starile de rau cu stare de lesin. Am mers la neurolog si mi-a dat tratament cu betaserc 24 dimineata si seara,xanax de 0,25 unul dimineata ,unul seara.Am mai scapat cat de cat de stari dar tot erau.Acum 2 zile a aparut iar starea de ameteala si voma si am ajuns iar la urgenta.Alt neurolog mi-a dat bilobil forte,betaserc,neurovitamine,xanaxul in continuare dar sa merg la pshiatru si sa-l schimb. Analize bune ,nu mai stiu ce sa fac,tot timpul sunt intr-o stare de betie.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Psihoterapeut Roxana Patrascu MPsihoterapeut Roxana Patrascu este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna ziua,

Inteleg ca va este foarte greu si sunteti speriata de aceste stari de anxietate, ameteala, senzatia de greata, amorteli in membre, tremor, panica etc.
Aceste probleme se trateaza eficient prin medicatie prescrisa de catre medicul psihiatru si sedinte de psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Daca sunteti din Bucuresti v-o pot recomanda pe dna. dr cu care colaboram.

Mai multe detalii puteti citi accesand aceste link-uri:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/

Daca va pot ajuta si cu alte informatii, cu drag!

Multa sanatate!
Psiholog Roxana Patrascu
[email protected]

www.psihoutil.ro

Roxana Pătrașcu psihoterapeut

Telefon: 0721.349.765

Mail: [email protected]

Website:http://www.psihoutil.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ametelile si vertijul.

Amalia (acum 10 ani)

Un RMN te poate ajuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AA (acum 9 ani)

Am citit cu atentie mesajul tau deoarece si eu ma confrunt cu probleme identice.as vrea sa vorbim, daca se poate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 9 ani)

si eu am aceeasi problema am fost la neurolog mi-a spus ca e bine, nu am nimic , am fost la psihiatru si mi -a dat xanax 1 seara la culcare si dimineata piracetam si encephabol. Desi am aproape 1luna si jumatate de cand iau aceste pastile nu ma simt bine! Nu stiu ce sa mai fac ! am fost si la un alt medic mi s-a spus ca din cauza asteniei de primavara !!! ce ma sfatuiti sa fac ? ce analize de sange ? CT? ???????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 7 ani)

Sii eu ma confrunt cu aceste simptome.so de obicei.dimineata începe calvarul.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11644048324 (acum 2 ani)

Buna ziua,ati gasit care a fost problema?Trec prin acelas lucru de o luna,ma doare capul dar ca si o presiune ,o strangere in tample si frunte,seara cand ma pun sa sorm ametesc in somn atipesc si cand ma trezesc dupa jumat de ceas am stari de greata.nu pot sa adorm decat daca iau somnifere.Am facut rmn la cap e ok,cardiolog ok...orl mi a dat betaserc dar nu ma ajuta.ce sa fac unde sa mai merg😔

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 2 ani)

Sunt si eu interesat daca ati rezolvat problema. Si eu seara cand dorm, am ameteli, nu pot dormi cum trebuie si am si palpitatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: