Ameteli

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de ramona410 cu 11 ani in urma

Buna ziua ,as vrea si eu sa stiu de ce mi se invirte casa ci mine cind ma pun culcata cu fata in sus mi se invirte casa cind ma ridic in picioare e la fel ametesc m,a duc in parti,de la ce poate sa fie ? si noaptea in somn cind ma intorc ma trezesc ca mi se intimpla din noi ameteala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

gaga (acum 11 ani)

Ramona, ai dat putine detalii. Varsta,ultima data cand ai avut ciclu,e regulat sau nu,esti activa sexual sau nu,ai probleme cu tensiunea (mica) ,suferi de altceva etc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona410 (acum 11 ani)

buna ziua ,am 34 de ani ,am un copil de 3 ani .ultima menstruatie a foat pe 23 martie .dar de 5 zile ma doare foarte tare toata burta tot ce inseamna de la ovare stomac tot ,dra am foat la gineco si a zis ca am infectoe maine ma duc sa-mi dea tratament,dar pe mine ma ingrijoreaza ametelile si virtejull din cap acum e mai rau si din picioare ma ea ametelea si cind dau capul pe spate mai mult si ma intorc in parti ,si sunt foarte moale ,nici de apenticita nu sunt operata ma gindeam ca si de la asta ,.activa sunt sexual ,dar acum de cind ma doare de 3 saptamini nu am mai fost activa ,va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona410 (acum 11 ani)

buna ziua ,am 34 de ani ,am un copil de 3 ani .ultima menstruatie a foat pe 23 martie .dar de 5 zile ma doare foarte tare toata burta tot ce inseamna de la ovare stomac tot ,dra am foat la gineco si a zis ca am infectoe maine ma duc sa-mi dea tratament,dar pe mine ma ingrijoreaza ametelile si virtejull din cap acum e mai rau si din picioare ma ea ametelea si cind dau capul pe spate mai mult si ma intorc in parti ,si sunt foarte moale ,nici de apenticita nu sunt operata ma gindeam ca si de la asta ,.activa sunt sexual ,dar acum de cind ma doare de 3 saptamini nu am mai fost activa ,va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 11 ani)

am avut si eu ameteli asa, am fost pe la medici si mi-au dat tot felul de tratamente dar nu m-au ajutat, mi-a rezolvat problema pe loc o asistenta care mi-a facut masaj. mi-a spus ca probabil am o scleroza cervicala si din cauza asta nu se oxigeneaza bine creierul. Dupa masaj mi-a disparut ameteala si nici nu a mai aparut, dar am avut grija, tot la recomandarea ei, sa fac macar o data la trei luni masaj si in special masaj cervical. Nu stiu acum daca asta este si problema ta , dar poti sa incerci ca rau nu face. Sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gaby (acum 11 ani)

Poate fi si de la ureche, fa un control. Diagnosticul meu este Benign Paroxysmal Positional Vertigo (nu stiu cum se traduce in romana, locuiesc in US), si am auzul slab la urechea stanga. Mi-au spus ca nu este tratament, ci sa fac niste exercitii de pozitie a corpului, in special a capului cand sunt ametita. Eu in schimb iau Betaserc si ma ajuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marada (acum 11 ani)

Eu m-am confruntat cu asemenea necaz. Dupa multe investigatii am aflat ca am un sindrom Meniere ( ceva la urechea interna) pentru care iau Betaserc si ma ajuta. Trebuie multa odihna si liniste. Cu fiecare criza mi-a scazut auzul la urechea stanga, apoi si la dreapta. O viata linistita, betaserc si vitamax m-au ajutat sa scap in mare de problema. Sanatate iti doresc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jean (acum 10 ani)

Ceea ce ati descris mai sus, treaba cu ametelile...Va pot spune
ca nu este REAL!!!!.. O sa va intrebati DE CE!!!!??... si va explic ca
aceeasi problema am avut-o si eu...dar pe mine nu ma ajutat
nineni la inceput si timp de 4 ani am luat saci de medicamente
de la toti Doctorii..de glanda, de ORL, de "cap" si mai mult am facut
o gramada de sedinte de psihologie si de masaje, ancit am ajuns
sa cheltui foarte multi bani, circa 15 mii de euro in 4 ani de suferinta!!!
Nu spun minciuni, eu, am suferit extrem de mult, nu eram in stare
nici sa ies singur din casa din cauza ""AMETELILOR""... orice faceam
eram ametit....rau de tot...DAR TOTUL SA SFIRSIT CIND AM AJUNS
LA UN DOCTOR DE INIMA SI IN URMA ANALIZELOE FACUTE DE
EL PERSONAL, ....MI-A ZIS CLAR ::: MAI BAIETE , NU AI
NIMIC, NU MAI LUA NICI-UN FEL DE MEDICAMENT SI NU MAI
FACE NICI-O TERAPIE, NICI DE MASAJE SI NICI DE PSIHOLOGIA, SI
SINGURUL LUCRU CARE TREBUIE SA-L FACI, ESTE SA RESPIRI CORECT, SA
TE DISTREZI, MANINCA, BEA, DANSEAZA, FUMEAZA, SIMTETE BINE....!!!!
Va spun ca am facut ce mi-a zis el,am CREZUT in el si incet incet
am reusit sa-mi revin.O sa-i multumesc toata viata!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: