Ameteli in timpul somnului

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de annah_35 cu 10 ani in urma

Buna siua,ma trezesc noaptea cu ameteli,ma ia cu calduri,cu mers la toaleta(cu scaunul)dupa un timp cu voma.Mi s-a intamplat de doua ori.Ce pot avea? Prima data am mers la urgenta,mi-au facut tomografie la cap si nu am nimic,cateva analize la sange si mi-au spus ca nu am nimic.Dar faptul ca s-a intamplat a doua oara ma pune pe ganduri ,nu am mai mers la spital,nu stiu ce sa fac,ce sa iau,unde sa merg.Va rog sa ma ajutati.Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

date (acum 10 ani)

Dar nu spui nimic de tine ? Varsta, boli prezente, probleme sufletesti, probleme legate de menstruatie ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

annah_35 (acum 10 ani)

Am 43 de ani,53kg nu am nici o boala,menstruatia e regulata,probleme sufletesti,multumesc lui dumnezeu am un copil bun un sot minunat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna (acum 10 ani)

Buna, scrie-mi un email pe yahoo la za-ne-bu-ne (insa elimina liniutele din nume)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

violeta (acum 9 ani)

si eu am aceleasi simptome, mi-am pierdut de doua ori in noaptea trecuta cunostinta, iar totul a inceput cu dorinta brusca in somn de a merge la wc!ce poate fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulia (acum 11 luni)

Buna, mama mea are aceleasi simptome si pana acum nu i s-a dat niciun diagnostic clar. Ati mai investigat si vi s-a spus de la ce aveti aceste stari?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ela (acum 8 ani)

Era bine daca raspundea cineva pentru ca si eu am asa ceva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina (acum 8 ani)

Ma numesc Cristina si am 32 ani. De aprox 1 an de zile ma confrunt cu ameteli, dezechilibru, ma simt fff obosita. Am avut cand si cand dureri constante de frunte si stari de voma, dar in ult timp nu am m avut. Daca ma supar, imi vine sa dorm. Nu reusesc sa concentrez, am cateodata senzatia, chiar si pe strada ca sunt intr un vis. Nu am senzatia de claritate psihica. Acum 2 zile mi au aparut luminite in ochi, ca at cand te uiti la soare si in loc sa se estompeze in timp, apareau m multe si nu m vedeam clar. Dupa o jum de ora am dormit si mi am revenit. Azi noapte m am trezit cu niste ameteli puternice si m am chinuit sa dorm si ori de cate ori ma trezeam ameteam iar si iar, mai mult cu ochii inchisi. Imi este f teama de ce as putea avea. Am 2 copii, de 14 si de 1 an jum si nu ma simt in stare sa am grija de ei.Nu stiu unde sa ma duc, la ce medic, cu ce sa incep. Sunt din Focsani si sincer nu am incredere in medicii de aici. Mi am regasit intr un fel povestea, dar nimeni nu da un rasp la aceste intrebari chinuitoare.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ameteli (acum 8 ani)

Bună! Ce ai mai făcut cu amețelile pentru ca și eu am exact aceleași simptome și m-ar interesa dacă ai rezolvat problema. Doctorii care m-am văzut nu știu cauza.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cosmin (acum 7 ani)

Buna ziua de vreo 3 zile nu mai pot dormi deloc nu stiu ce se intampla,cand ma pun in pat si sa adorm ma oa foarte rau cu ameteli.ma trezesc din pat foarte ametit!apoi dupa vreo 4-5 min imi revin!inainte sa mi se intample asta ma durut foarte rau urechea stanga!ar avea vreo legatura cu asta!tin sa mentionez ca acum un an am avut apa la plaman,asa si numita tuberculoza!astept un raspuns va rog

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lacramioara apostol (acum 8 luni)

Si eu cand ma pun in pat,inchid ochii si ma ia cu rau,Stare de Ametit,imi vine sa vars,nustiu cum ajung pana in baie..dar ajung...pana nu vomit fortat, adica sami bag degetele in gura numi revin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 2 ani)

Buna ziua,nici un răspuns concret la problema dumneavoastră,cum ați rezolvat situația? Și eu am aceleași simptome

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bulache florin (acum 3 luni)

Bună ziua tuturor ma numesc Florin,sant din piatra neamt am 47 ani, 2 copii si am avut și eu același lucru noaptea am mers la baie și an timp ce făceam pipi a anceput sa mi fuga imaginea, am mers anapoi an pat și am anceput sa întru an panica inima a-mi bătea cu putere, iam spus soției mele sa sune la urgente,nu a sunat am luat jumate de pastila alprazolam, și m-am revenit mai mult din panica decât din amețeală țin sa va spun ca ma lupt,cu atac de panica de 10 ani sau tulburare de panica iau rexetin de 0,20 mg o pastila și jumate,iar dimineața alprazolam de 0.5 tot o pastila și jumătate poate va ajuta pe unii dintre voi, sant multe legate de amețeală, după toate astea am mai făcut fibrilatie atriala,poate din cauza ca ne ridicam prea repede din pat
si inima nu are timp sa se auto regleze,eu întru de la orice an panica.mai bine sa ne rugam la Dumnezeu ca el nea creat și el știe de durerea fiecăruia.multa sanatate al toată lumea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bulache florin (acum 3 luni)

La ce spui tu sant atacuri de panica ca simptome din astea am avut și eu anceput am fost la psihiatru iau spus ce am și me au dat pastile pentru atacuri de panica.multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 3 luni)

Si eu sunt la fel. Am ametit azi noapte foarte rau din somn m-a trezit si acum daca incerc sa dorm la fel patesc, cum atipesc putin cum simt ca incepe sa ma ia ameteala. Oare a gasit cineva un remediu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kty (acum 3 luni)

Încercați uleiuri de lac***aa înainte de somn....Si o pastila de anxiar ....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kty (acum 3 luni)

Cu asa ceva ma.lupt de câțiva ani ,ajung la urgente și îmi spune ca e atac de panica....Numai cine trece prin asa ceva ,cunoaște starea ..Este groaznic..am început sa iau de frica pastile ca să pot dormi ....Medicii psihiatrii dau decât antepresive ....Remediul este multă rugaciune ...și credința...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: