Ameteala si oboseala continua

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de ionescuelena cu 10 ani in urma

Buna ziua! Am 21 de ani si de aproximativ o saptamana am avut niste stari ciudate-prima oara mi s-a intamplat cand trebuia sa ies pana in oras si mi s-a facut brusc rau: mi s-a pus negru in fata ochilor,senzatie de lesin,slabiciune,voma. M-am speriat si m-am dus imediat acasa, crezand ca este din cauza caniculei. Starea s-a repetat timp de 2,3 zile timp in care mi-am luat calciu si vitamine crezand ca am un inceput d anemie.Dupa 3,4 zile am inceput sa respir din ce in ce mai greu si sa ma doara in piept. M-am speriat si m-am dus imediat la spital unde am facut un ecograf abdominal,un ekg la inima si niste analize de sange. La ecografia abdominala nu mi-a iesit absolut nimic(ficat,rinichi,genitale,etc), toate erau ok,la ekg la fel. Analizele mi-au ieist si ele perfect.Singura problema a fost ca aveam tensiunea putin marita,undeva la 14. Acum stau si ma intreb care ar fi problema si ce ar trebui sa fac in continuare pentru a ma simti bine. Cel mai probabil cred ca am o deshidratare care a avansat, dar ma mira tousi ca nu se vede asta in analize. Aveti idei? Mentionez ca nu beau si nu fumez. Singurele probleme pe care le-am avut au fost cu stomacul cand eram mai mica si am avut un tratament pe baza de probiotice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Manu70 (acum 10 ani)

daca organic nu ai nimic(ailuat si analiza Calciu din sande?),atunci simptomele seamana cu cele dintrun atac de panica.....Sa ai la tine Sedocalm,niste pastile din plante...in cazul in care mai apar aceste simptome,ia o pastila de Sedocalm si observa ce se intampla cam intrun sfert de ora...vezi daca iti revii....sa citesti despre atacul de panica....este intalnit din ce in ce mai frecvent...apare la persoanele hipersensibile si cu tot stress-ul din zilele noastre,isi face aparitia din ce in ce mai des ,cuprinzand o buna parte din pop**atie...sa-mi spui daca functioneaza cu Sedocalm....nu iti dauneaza pt ca e pe baza de plante....Succes si Sanatate.....poti sa-mi scrii la email: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Manu70 (acum 10 ani)

daca organic nu ai nimic(ai luat si analiza Calciu din sange?),atunci simptomele seamana cu cele dintrun atac de panica.....Sa ai la tine Sedocalm,niste pastile din plante...in cazul in care mai apar aceste simptome,ia o pastila de Sedocalm si observa ce se intampla cam intrun sfert de ora...vezi daca iti revii....Seara,la culcare,poti lua 2 pastile impotriva insomniei....sa citesti despre atacul de panica....este intalnit din ce in ce mai frecvent...apare la persoanele hipersensibile si cu tot stress-ul din zilele noastre,isi face aparitia din ce in ce mai des ,cuprinzand o buna parte din pop**atie...sa-mi spui daca functioneaza cu Sedocalm....nu iti dauneaza pt ca e pe baza de plante....Succes si Sanatate.....poti sa-mi scrii la email: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: