Ameteala raspuns medic

Ametelile si vertijul
Intrebare postata de XENI@ cu 11 ani in urma

Ieri dimineata cand m-am trezit ,m-am ridicat din pat am avut o puternica ameteala,nu ma puteam tine pe picioare dar dupa un minut mi-am revenit.Spre seara,m-am stateam in pat si m-am ridicat in sedut am avut din nou o ameteala puternica.Nu am putut sa adorm ptr ca cum imi schimbam pozitia (dinspre stanga sa stau pe spate sau spre dreapta) ma luau ft tare ametelile,desi nu ma ridicam defel,doar ca ma invarteam in pat.trebuia mereu sa imi deschid ochii sa ma uit la un punct fix.In ultima vreme am insomnii deasemenea,sunt obosita in timpul zilei si la servici nu imi pot mentine concentrarea.Cu o saptamana inainte de ameteli am avut si probleme cu menstruatia,aceasta a venit cu 2 saptamani mai repede decat trebuia.Poate fi asta cauza?Sau astenia de primavara?Mentionez ca o sarcina este total exclusa.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

XENI@ (acum 11 ani)

rectific,am avut parte de vertijul,deci am avut impresia ca lucrurile se invart in jurul meu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna seara,

Va recomand sa vorbiti cu medicul de familie care sa va indrume spre un specialist. Cauzele pot fi multiple: de la probleme cardiace, neurologice sau endocrine.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Ametelile si vertijul.

Ioan Danila (acum 11 ani)

Urmati vre-un tratamebt?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Membru fiori_clauss (acum 11 ani)

Cauzele sunt diferite. daca ati putea da mai multe detalii as putea sa va recomand ceva naturist. puteti sa imi scrieti pe adresa de e-mail [email protected].

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

XENI@ (acum 11 ani)

nu urmez nici un tratament,si produse natriste am si eu,am sa ma duc la un doctor sa vad exact care e cauza.Multumesc pentru raspunsuri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Buna (acum 11 ani)

De la doctor vei primi Betaserc - asa cum primesc toti - care nu te va ajuta prea mult si va induce efecte secundare, caci cauzele la ameteli si pacientii sunt f. diferite si acelasi medicamente dat la toti nu are cum sa ajute. In plus betasercul si alte medicamente similare nu elimina vertijul ci doar suprima simtirea lui.
La asa ceva medicina nu poate ajuta spre deosebire de homeopatie sau alte medicina adevarata. Remediul homeopat reiese deja din putinele simptome descrise. Se numeste Conicum CH15, costa 6 lei si se gaseste (numai) la farmacii homeopate. Se p***acate o granula zilnic pana la disparitie, nu mai mult de 6-7 zile insa. Daca nu dispare cu aceste doze ori este nevoie in plus de alt remediu ori este nevoie mai mult timp de el ori trebuie eliminarte grijile si problemele suflestesti care stau la baza acestui vertij. Vertijul are des o cauza sufleteasca si des asta este: "este o diferenta mare intre realitate si asteptarile mele".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

XENI@ (acum 11 ani)

am si eu un sulpimente alimentar pe baza de 12 extracte de plante care cred ca ma vor ajuta.Medicul meu de familie e medic homeopat si intotdeauna imi recomanda prod naturiste,ft rar imi prescrie ceva farmaceutic,si asta doar in situatii extreme.Am vrut sa iau produsul care il am in casa deja,dar vreau sa si pareea medicului ca data trecuta cand am inceput sa le iau imi amorteau degetele de la mana stanga.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: