Keratoconus

Alzheimer Transplant de rinichi
Intrebare postata de Michelle P cu 13 ani in urma

Spuneti-mi va rog un specialist in keratoconus, copilul meu de 16 ani a fost diagnosticat cu keratoconus de gr !3, trebuie urgent sa il vada un specialist, va rog........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (210)

Flori (acum 13 ani)

Prof. Dr. Mihai Pop, Spitalul de oftalmologie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michelle P (acum 13 ani)

din ce oras?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 13 ani)

dr.rado gabor e ungur da opereaza in oradea,e singura clinica din romania kre opereaza keratoconus aklo am fost si eu.medsysetm oradea se numeste clinica.intra pe net si aklo gasesti nr de tel si suna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michelle P (acum 13 ani)

Am fost la Medsystem si nu au avut aparatura necesara sa faca o pahimetrie corneeana, m-au trimis la Cluj, si preturile lor sunt duble fata de preturile de la clinicile din Cluj, consultatie.....investigatii...... totul este dublu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabor (acum 12 ani)

:
Oradea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zotescu mariana (acum 11 ani)

operati keratoconus de gradul 4 la os si od este definitiv pierdut nu mai vede deloc cu el are 24ani multumesc mult .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Flori (acum 13 ani)

Bucuresti, evident! Este ceva grav, deci banuiesc ca mergeti pana oriunde pt fiul dvs, daca acolo este cel mai bun medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michelle P (acum 13 ani)

Imi poate spune cineva despre implantul cu inele Ferrara?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, medicul, cand o sa mergeti la el. Sau internetul. Dati search pe Google.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michelle P (acum 13 ani)

Ma refeream la evolutia de dupa efectuarea implantului,din experienta celor care au deja un asemenea implant, daca se suporta relativ usor sau daca in anumite conditii si imprejurari deranjeaza, daca de exp se poate face sport fara restrictii sau trebuie sa fii atent la ochi tot timpul, ..... Daca dioptriile mai scad putin...... Cum evolueaza in timp, de exemplu in urmatorii 2-3 ani..... La ce sa ne asteptam in viitor......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Tot medicul va poate raspunde la majoritatea acestor intrebari.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 13 ani)

imi pare rau ca nimeni nu a mai scris nimik de atatia ani pe acest forum,in legatura cu aceasta boala,care la ora actuala a inregistrat progrese f multe chiar si in Romania.eu am facut operatia la optilens in cluj si sunt f multumita.datorita doctorilor si apriceperilor acestora dupa 23 de ani de suferinta am reusit sa ma operez cu succes la cluj.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 13 ani)

Mergeti fara niciun fel de problema la cluj,o sa fiti f multumiti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michelle P (acum 13 ani)

Am fost la Cluj, am operat copilul la amandoi ochii (implant de inele Ferrara) dar vederea s-aimbunatatit foarte putin. Dr spune ca boala nu va mai evolua, insa ma intreb daca de banii astia nu era mai bine daca faceam transplantul de cornee, e la fel de scump insa se recupereaza vederea 100%.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Horia (acum 11 ani)

La transplant se recupereaza 100% din spusele lor... Eu vad mai prost ca inainte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kati (acum 11 ani)

Din pacate cine garanteaza 100% in medicina , va promite marea cu sarea...Si in ceea ce priveste Keratoconusul este o minune daca situatia se amelioreaza cu ceva , cele mai fericite pronosticuri spun ca situatiile post-operatorii (post- implant de segmente de inele) stopeaza evolutia negativa a bolii...trageti singuri concluzia !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela (acum 11 ani)

transplantul de cornee nu este o solutie sigura.am fost la medici si ma bucur ca au fost foarte sinceri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adela (acum 13 ani)

cat costa operatia de keratoconus?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Michelle P (acum 13 ani)

5000 lei implantul de inele Ferarra

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Silviu (acum 13 ani)

Rezolvarea problemei este in Budapesta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 11