Poti deveni alergic la un aliment cu care inainte nu ai avut probleme?

Alergii
Intrebare postata de violeta6097418 cu 16 ani in urma

Baiatul meu de 4 ani a facut o alergie urata - cu eruptie, varsaturi, crampe abdominale, ochi si mucoase respiratorii/bucale iritate...
Nu stiu la ce - incerc sa aflu...
Dar nu stiu sa fi mancat nici un aliment/medicament complet nou pentru el.
In plus, acum tinem un regim destul de strict, evitand cam tot ce ar putea fi alergizant - dar el a mancat toate aceste alimente inaint, fara probleme. Din cauza acestui puseu alergic, poate deveni alergic si la altceva decat la factorul care a cauzat puseul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

georgeta32 (acum 15 ani)

Buna seara, imi pare fff rau pentru problema fiului dvs., dar consider ca pentru a incepe sa controlati starea de sanatate a copilului aveti mare nevoie de produsul Carotenoid Complex, fabricat in Marea Britanie, acum se gaseste si in Romania, pe baza de comanda. Este prezentat sub forma de capsule gelatinoase care se topesc in gura, se iau pe ne mancate, si nu este stimulent ci materie prima ptr.organism. Produsul reprezinta substanta protectiva extrasa din 117 kg.de legume si fructe proaspete rosii, ardei gras, capsuni, caise, piersici, spanac.-
Imi face placere sa va ajut sa intrati in posesia produsului care acum este si la noi in tara pe baza de comanda la tel.0740.17.88.49.-
Apelati cat mai repede la adevaratul suport nutritional, prin intermediul caruia ajungeti la cei mai buni doctori din lume, si va veti rezolva problemele in cel mai performant mod posibil, deoarece produsul nu are efecte secundare sau reactii adverse. Este avizat de Ministerul Sanatatii din Romania, si este prezentat in flacon cu 90 de capsule la pretul de 160 ron.
Folositi-l cu cea mai mare incredere si va veti redobandi si pastra sanatatea fiului dvs. pe termen lung de aici inainte. Va doresc multa sanatate.-

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

violeta6097418 (acum 15 ani)

Suna bine oarecum, dar ...de unde stiu ca fiul meu nu va avea o reactie alergica la unul dintre ingrediente - mai ales ca ati mentionat niste fructe cu potential alergen ridicat: capsunicaise, piersici...Sa va mai spun ca inainte de alergie, copilul meu manca bine toate aste, precum si ardeiul gras, fie el rosu sau verde. Acum insa nu-i mai pot da nici fructele respective, nici ardei...Cred ca inainte de a apela la un castfel de produs, mi-ar prinde bine niste informatii suplimentare, atat despre produsul in sine, cat si despre boala copilului meu.
Va multumesc, o sa va contactez pt informatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: