NU STIU CE sa fac sa scap de alergii raspuns medic

Alergii
Intrebare postata de borky cu 14 ani in urma

Sufar faorte mult de pe urma unor alergii( polen, puf,) nu fac de loc la praf . nu stiu cu ce sa mai ma tratez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

Dr. Bologa Ramona MDr. Bologa Ramona este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Va recomand sa consultati un medic alergolog. Nu stiu ce simptome aveti: de astm sau rinita, ambele? In functie de rezultatul testului cutanat alergologic si analizele complementare se poate face tratamentul clasic (medicamente) sau imunoterapie (desensibilizare) pe care o indica medicul alergolog.
Dr. Bologa Ramona

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Alergii.

borky (acum 14 ani)

cand am alergie stranut, si incep sa ma sufoc( dar foare rar) imi curg ochii etc . mai mult am sub forma de rinita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

borky (acum 14 ani)

dr aergolog in oradea ????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

borky (acum 13 ani)

am rinita alergica severa , rinoree si conjunctivita alergica .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia (acum 14 ani)

Tratamentul homeopat este foarte bun in alergii. Consulta un mrdic homeopat. Succes!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

borky (acum 14 ani)

la dr homeopat m-am programat caci nu vreau sa ma desensibilizez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioan Dumitrescu MIoan Dumitrescu este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Pentru programare tratament alergii .
[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tania (acum 14 ani)

Sufar de rinita alergica permanenta de 4 ani.Pana acum 4 luni am luat tratament zi de zi(muconazal spray si aerius) si am tinut-o oarecum sub control,dar acum datorita sarcinii nu pot sa iau nimic.Ma chinuie cumplit in special noaptea,nu pot respira pe nas, am senzatia de sufocare, nasul curge abundent, mancarimi puternice in zona gatului, nasului si gurii,nu stiu ce sa mai fac.Daca a mai trecut cineva prin asa ceva si a gasit un remediu (care sa nu afecteze sarcina) rog sa ma sfatuiasca.Multumesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

borky (acum 14 ani)

incearca cu medicina homeopata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 14 ani)

Faceti un tratament naturist, cu bautura bioactiva Tahitian Noni, nu are contraindicatii nici la viitoarele mamici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

myhajubest (acum 14 ani)

sufar de o alergie de la o substanta dintr-o sera de tomate, in jurul ochilor si pe frunte unde incepe sa creasca parul,se manifesta prin manacarime si usturime si se extinde.Locuiesc in Norvegia si nu am consultat doctorul.As dori sa stiu cum pot trata aceasta alergie pt. ca mie frica sa nu afecteze vederea.Va multumesc enorm daca m-ati putea ajuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

borky (acum 14 ani)

pai... poti lau niste antihistaminice sau te tratezi cu medicina homeopata.

Sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Angela (acum 13 ani)

La baza fiecarei alergii sta o imunitate scazuta. Din cate am vazut pe forumul acesta, exista si anumite diete foarte bune. Iar desensibilizarea la puf, praf, polen, stiu ca se face tot cu polen de albine, aveti grija din ce sursa luati, sa fie natural si cu certificat de calitate.
Am cunostinte intre prieteni care au astm si sunt si alergici. Cei care si-au marit imunitatea si au adoptat un regim alimentar corespunzator, si-au ameliorat aceste boli(adica au crize foarte rare, la o prietena de-a mea alergia a disparut cativa ani buni). putem vorbi mai multe pe mail [email protected]
Imi pare rau sa va spun ca nu putem sa ne bagam intr-un glob de sticla, ci trebuie sa traim in acest mediu poluat, cu praf, impuritati, microbi. Cei care au o imunitate mai buna, nu sunt afectati de boli.
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 13 ani)

nustiu cum sa scap de alergie am apar pete pe tot corpul si an cap an fiecare zi.chiar de muncesc chiar de nu muncesc fizic ma mananca pielea . de ma scarpin se face pielea ca si cand as fi urzicata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romy (acum 11 ani)

nu stiu ce sa fac am nasul infundat nu pot sa respir am aceasta alergie de vreo luna de zile ...am luat claritine si de atunci am inceput sa ma simt mai rau...imi curge nasul abundent dar in acelasi timp e si infundat ma mananca foarte tare gatul imi lacrimeaza ochii....vad ca toata lumea se confrunta cu aceeiasi problema ..ce analize trebuie sa fac sa vad la ce sunt alergica?va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Paula (acum 10 ani)

cum sa scap de alergiile de piela...mai ales de intepaturile de tantari..cum ma inteapa un tantar cum mi se fac bubite rosii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ama (acum 10 ani)

buna ....am si eu o intrebare:D mi-au iesit acum 2 saptamani niste bube pe corp am mers la 2 doctori care mi-au zis k am facut o alergie ...am facut tratament cu zenaro si lordestin si tot nu am scapat de ele....ce sa mai incerc??pana acuma nu mi s-a mai intamplat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicu Ștefănescu (acum 8 ani)

Cum pot sa scap de alergie de polen si de iarbă (se înfundă nasul si gătitul mă mănâncă când biau o bere rece sau ce va rece mise infunda nasul si idau cu bistonim picature e bine ce fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulia Diana (acum 8 ani)

Si eu am alergie la praf, polen, par de animale si nu numai, insa de ceva timp am gasit un nou remediu natural de la Hay Max. Imi place foarte mult pentru ca este sub forma de crema si trebuie doar sa ma dau cu ea la nas si in jurul ochilor ca sa nu mai lacrimez. L-am gasit pe site-ul: https://www.longeviv.ro/hay-max

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dumitru (acum 7 ani)

Buna ziua, am alergie si nu stiu cum sa scap, tot corpul mi se face in puncte rosii si încep sa ma mănânce. A apărut cand eram in Sovata in Salina am transpirat si eu cred ca a intrat in reacție sarea cu transpirație. Am întrebat de medici mi-a dat medicamente ft scumpe si oricum nu mio ajutat.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2