E alergie? raspuns medic

Alergii
Intrebare postata de georicaionica cu 12 ani in urma

Buna ziua,

De doi ani am urmatoarele simptome: din 2 in 2 saptamani mi se inrosesc ochii foarte tare, imi curg si ma ustura, timp de o zi sau 2. Mentionez ca si inainte aveam pisici si sunt nascut la tara, chiar daca acum locuiesc la oras. Nu am avut niciodata aceasta problema pana acum 2 ani. Este foarte suparatoare si m-ar interesa sa stiu daca este o alergie sau ar putea fi vreo afectiune oculara sau altceva. Am fost la alergolog si mi-a dat Alergodil si Claritine, care au avut un efect slab. M-ar ajuta sa primesc un raspuns orientativ de la dvs. pentru ca daca este nevoie, voi merge si la un medic de alta specializare. Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 12 ani)

Este necesara o proba de secretie oculara pentru a depista de ce natura este aceasta. Intr-o dimineata, fara sa va spalati pe ochi si fara sa fi pus timp de o luna inainte nici un fel de picaturi in ochi, mergeti sa va ia o proba. Daca sunteti din Bucuresti, incercati la policlinica Pajura. In functie de rezultatul secretiei se poate trata local sau cauta mai departe despre ce este vorba.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georicaionica (acum 12 ani)

Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioan Dumitrescu MIoan Dumitrescu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Sunt necesare mai multe investigatii ( parazitologie, imunologie, cultura secretii oculare, hemoleucograma, etc ) .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Alergii.

iulian (acum 12 ani)

e sigur alergie si poate merita sa incerci un produs certificat FDA Sinol M. Il gasesti alturi de multe alte produse naturale pe www.natureshop.ro la preturi cu 30%mai ieftin decat in farmacie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

asdasdas (acum 12 ani)

dasdasda

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

azxczxczx (acum 12 ani)

test

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adasdas (acum 12 ani)

dasdasdas

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: