Staloral 350 raspuns medic

Alergii
Intrebare postata de andreas-n cu 11 ani in urma

Buna seara,

Biatul meu a inceput un tratament cu Staloral 350-desensibilizare acarieni.Speram ca in urma administrarii acestui tratament sa acape de alergia la acarienii din praf. Daca a urmat cineva dintre dvs. acesta schema de tratament(durata >3 ani si costuri pe masura),poate imi puteti spune rezultatele, in timp. Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (81)

larisa20 (acum 11 ani)

Doamna draga am confrunt cu aceeasi situatie ca si dumneav daca nu va cer mult am putea discuta despre acest lucru si eu am un baietel de 10 ani .o. Adresa de mail sau un nr de telefon

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 10 ani)

si eu am o fetita de 10 ani cu acelasi tratament
[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 10 ani)

putem discuta mai mult un facebook ceva sau doar mailul...multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan andreea (acum 11 ani)

Buna ,si eu am aceiasi problema cu baietelul de sapte ani,e foarte alergic la acarieni,anul trecut am inceput tratamentul dar a avut reactii foarte puternice si am incetat sa il administrez .Anul acesta in luna mai o sa reincercm deoarece s-au obtinut rezultate spectaculoase cu aces vaccin.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 11 ani)

buna ziua daca nu va cer prea mult la ce reactii va-ti referit;baietelul meu este alergic la acarieni cel mai tare dar mai sunt si polenul,mucegaiul,ierburile;acum am inceput cu un purificator de aer dar nu stiu ce sa zic.multumesc mult cu stima larisa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan andreea (acum 11 ani)

buna,baietelul meu este foarte alergic ,dar cel mai tare la acarieni,pe langa acestia la fel ca voi ,polen ,mucegai ,graminee.El ,face tratament cu xyzal de la varsta de trei ani,daca nu ar lua antialergic ar fii rau de tot,doamna doctor spera ca luand acest staloral ,sa desensibilizeze sa nu mau fie nevoie de restul medicamentelor pe care oricum le lua demult.Din pacate a reactionat foarte tare ,adica toate manifestarile lui alergice stranut ,rinoree,tuse seaca wheezing,absolut tot,asa ca impreuna cu dr alergolog am hotarat sa mai asteptam un an.Eu am cunostinte care au dat acest vaccin copiilor ,si acum sunt foarte ok,eu am incredere ca ne va ajuta ,eu am incercat absolut orice purificatoare,aparate de aerosoli tratamente naturiste,salina absolut tot,daca te mai pot ajuta cu ceva cu mare drag,sanatate va doresc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21554820833 (acum 5 ani)

eu sunt alergica la acarieni si treaba cu purificatorul a mers cateva luni apoi nu l am mai putut suporta, chiar si dupa ce curatam filtrele.Al meu are filtru hepa care producatorul spune ca se schimba la 10 ani.Eu cred ca din cauza lui. raman acarienii acolo si apoi in loc sa curete aerul mai rau il polueaza.Nu stiu de care aveti dumneavoastra dar daca copilului incep sa i se agraveze simtomele incercati sa inchideti purificatorul si vedeti ce se intampla. eu am dat destul de mult pe al meu si acum stau si ma uit la el...este frustrant

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21578610580 (acum 4 ani)

Si eu am patit acelas lucru cu purificatorul meu...credeam ca sunt eu capul, dar vad ca nu numai mie mi s a intamplat. La fel si al meu se schimba la 10 ani...chiar frustrant...stau si ma uit la el...o gramada de bani...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AS (acum 3 saptamani)

Buna Andreea,
ati avut rezultate pe termen lung cu Staloral? Ati scapat de alergie cu el?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 11 ani)

buna noi trebuie sa mergem in aprilie sa incepem desensibilizarea la acarieni si nu stiu ce sa fac odata;;stiti copii care au facut aceasta desensibilizare si au scapat de astm bronsic ,nu mai trebuie sa ia alte medicamente si in cit timp s-a vazut ceva rezultat la acest vaccin....scuzatima ca va intreb atitea lucruri dar nu am gasit pe nimeni care sa fi vazut ceva rezultate si la alti copii;sunt disperata cit medicament si pufuru ii tot dau,in fiecare zii...multumesc cu respect larisa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris-julia (acum 11 ani)

Buna seara,

Baiatul meu ia STALORAL 350 din toamna, conform unei scheme(un numar de picaturi sub limba,nr. lor crescand treptat), ia si Aerius inainte cu 20-30 minute inainte de Staloral.Mentionez ca baiatul meu e ceva mai mare(13 ani), nu are astm ,ci doar rinita alergica(reactivitate maxima la acarieni). Nu au fost probleme, nici reactii adverse de la tratament.Nu mai ia nimic altceva ,decat Aerius si Staloral(acum e la faza de mentinere cu 4 picaturi in fiecare zi).Va doresc sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 10 ani)

a inceput cineva desensibilizarea cu staloral pt acarieni ,,va rog mult raspundeti daca stiti ceva in plus...cu stima larisa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan andrrea (acum 10 ani)

buna ,de la 1 octombrie incepem noi ,sa-mi lasi un nr de telefon sa te tin la curent ,daca vrei .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 10 ani)

te rog suna.ma ..tel 0742785675

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan andreea (acum 10 ani)

buna Larisa ,cum incepem tratamentul o sa te sun ,si eu am emotii ,tocmai am sosit de la salina Praid si tuseste de nu mai stiu ce sa-i dau ,am abuzat de toate sprayurile si siropurile care exista sper ca acest vaccin sa ne ajute.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 10 ani)

Sunati cind doriti si baietelul meu s-a racit un pic fara febra

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana manole (acum 10 ani)

Buna ziua, am un copil astmatic si eu, cu rinita alergica cu indicatori IgE foarte mari, la acarieni cel mai mult, dar si la epitelii de pisica si caine. Si noi mergem la Praid doua saptamani pe an, intotdeauna in vacanta de primavara, si merge excelent tratamentul cu aerosoli de acolo. Urmeaza sa incepem si noi tratamentul de desensibilizare, asa v-am si gasit, incercand sa gasesc ceva detalii care nu pot fi dezbatute la medic. Pentru copiii care tusesc si nu mai reactioneaza la antitusive, va recomand cu multa caldura Sinupret picaturi, cu respectarea stricta a dozajului! Sunt destul de neplacute la gust, fiind puternic alcoolizat medicamentul, dar foarte-foarte eficient. Practic, a fost medicamentul care ne-a salvat cand credeam ca nimic nu o va mai opri pe fetita mea sa tuseasca zi si noapte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

larisa20 (acum 10 ani)

multumesc mult la noi desensibilizarea merge ;nu vad prea mare lucru dar e ultima sansa....sanatate multa....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marisca (acum 5 ani)

Buna ziua, am un baietel de 8 ani asmatic si alergic la acarieni, polenuri, epitelii caine si pisica si am dori sa incepem desensibilizarea. Merge la Govora pentru tratament 4 saptamani pe an, 2 saptamani primavara si 2 toamna, iar de vre-o 3 ani nu am mai facut crize severe, insa anul acesta in seara de ajun am ajuns de urgenta in spital cu insuficienta respiratorie. Nu am mers pana acum la salina pentru faptul ca este predispus la a manca multa sare si ni s-a spus sa nu mergem. Daca doriti si puteti as vrea sa stau cu dvs de vorba legat de salina, se poate sa luam legatura pe e-mail sau telefon? Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

razvan andreea (acum 10 ani)

Buna Larisa ,ma bucur sa aud ca ai inceput desensibilizarea,la noi s-a amanat totul deoarece a tusit foarte mult ,si nu puteam incepe .Intre timp am fost si la o dr foarte buna homeopata din TM,OFELIA LUGOJAN,aceasta a spus ca pot merge pe tratament homeopat si intr-un an de zile se rezolva totul ,sincer nu stiu ce sa fac ,daca poti sa-mi dai detalii despre desensibilizare ,nu stiu ce cale sa aleg .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5