Secretii

Alergii
Intrebare postata de HHellen cu 10 ani in urma

De cateva saptamani ma lupt cu niste secretii.Cand imi suflu nasul este ceva vascos incolor si foarte putin,in schimb in gat le simt si le inghit si iarasi le inghit si procesul nu se mai sfarseste.Si dimineata la fel,iar respiratia imi e urat mirositoare.Am facut un exhudat faringiat si nazal si analizele mi-au iesit bne.E deranjant,desi inghit secretiile parca imediat se fac la loc.Ma puteti ajuta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Este recomandat sa consultati medicul ORL-ist pentru evalaure. Este posibil sa aveti o sinuzita care trebuie tratata corespunzator.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Alergii.

AlPe (acum 10 ani)

Vreau sa va impartasesc experienta mea, pt ca ma lupt cu aceeasi problema de ani de zile si nu am stiut de unde provine aceasta secretie. Am fost la medici ORL-isti, am facut exudat faringian etc. Eram pe punctul de a-mi scoate si amigdalele. Slava Domnului ca nu am facut aceasta greseala! Abia acum, cand am primit diagnosticul: RINITA ALERGICA, am pus cap la cap toate experientele pe care le-am trait de-a lungul anilor. Mai tot timpul imi curge nasul, adesea respir greu, am senzatia de sufocare la vant puternic si, bineinteles, ma lupt cu nelipsita secretie vascoasa incolora si respiratia urat mirositoare. De astazi incep si tratatamentul si am increderea ca in sfarsit am gasit raspunsul la aceasta problema. Daca va regasiti in cele descrise mai sus, mergeti la medicul ORL-ist, discutati cu el si cereti-i parerea.
In speranta ca va va fi de folos, daca nu dvs, atunci unei alte persoane, va salut si va doresc tuturor multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta (acum 10 ani)

AS DORI SA STIU ce tratament luati deoarece am si eu aceleasi simptome dar fiind in ialia nu am doctor dar as putea sa-mi cumpar medicamentele va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: