Bubite raspuns medic

Alergii
Intrebare postata de pt copii cu 13 ani in urma

Buna ziua.am un baietel de 4ani la mincat in palma si ia iesit niste bubite...cind am vazut ca se scarpina a zis ca e de la mincare.(mincase citeva chipsuri de pui)iam dat cu mixtura mentolata.....seara era si pe mina cealalta.cu bubite marunte daca te uiti bine le vezi altfel nu........iam luat clorocalcin sai dau ........transpira in palme.........si i sa unflat putin minuta............ce sa fac ?sai dau cu o alta crema?multumesc.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Kasho (acum 13 ani)

Daca nu se amelioreaza pana maine, ar fi indicat sa mergeti cu copilul la un medic dermatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pt copii (acum 13 ani)

multumesc pt raspuns.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gaidasandreea (acum 13 ani)

Cel mai indicat ar fi sa consultati un medic poate a fost intepat de vreo insecta si sa fie alergic.Sunt periculoase aceste tipuri de alergii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Alergiile sunt pe fond psihic Mergeti la alergolog si la psiholog

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Alergii.

pt copii (acum 13 ani)

multumesc pt raspunsuri.ar sa consultam si un psiholog.........dr.nea spus ca e alergie alimentara.......nu stiu ce sa cred...ia mai trecut bubitele.dar citeodata il apuca mincarimile pe palmuta..................tipa..ii e frica sa-si foloseasca si miinile......nu vrea sa manince,sa se joace....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: