ATARAX raspuns medic

Alergii
Intrebare postata de dark_and_sad cu 12 ani in urma

A mai folosit cineva atarax pentru tratarea alergiilot? stiti ceva despre medicament? mi-a fost recomandat de catre medic pe langa injectiile ptr imunitate (adica se ia sange din vena si se baga in shold)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Olivia (acum 12 ani)

Buna,
Si eu sufar de alergii si am facut la randul meu tratamente diverse, de la vaccin cu Bronhodin pana la medicatia uzuala: Claritine/ Aerius, etc.
Dar de sange extras din vena si introdus in sold nu am auzit...
Atarax stiu ca e folosit pentru anxietate si alergii cutanate...dar nu am cunoscut pe nimeni care sa-l foloseasca...
Daca medicul ti l-a recomandat , e posibil sa fie potrivit afectiunii tale.

Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Atarax contine hydroxyzinum, indicat in ameliorarea pruritului (mancarime) determinat de alergie, dermatita de contact, utilizat pe termen scurt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Alergii.

dark_and_sad (acum 12 ani)

olivia , aia cu sangele e ptr imunitate :D

doamna dr. Irina , dar ma va vindeca de aceste alergii??ptr ca eu nu pot nici macar sa lucrez din cauza lor caci fac foarte des si nu ma accepta nimeni cu asa ceva , ptr ca nu pot sa lucrez nici macar la un magazin , caci oamenii care ma vad nu stiu ce am si cand fac aceste alergii sunt ca un monstru :(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carmen (acum 12 ani)

Incercati medicina cuantica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dark_and_sad (acum 12 ani)

aia e o porcarie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dark_and_sad (acum 11 ani)

sunt foarte multumita de acest tratament.
slava Domnului, de 8 luni lucrez datorita acestu tratament.
am scapat de alergii :X

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fly21rin (acum 10 ani)

DE UNDE AI LUAT ACEST MEDICAMENT, SI CAT TIMP L-AI FOLOSIT?
AI SCAPAT DE PROBLEMA ?
EU AM AVUT ACEIASI PROBLEMA ACUM ZECE ANI SI AM SCAPAT CU HIDROXIZIN, ACUM MI-A REVENIT ACEASTA PROBLEMA SI ACEST MEDICAMENT NU SE MAI GASESTE. AM INTELES CA ATARAX AR FI IDENTIC NUMAI CA LA NOI NU SE GASESTE, MA POTI AJUTA. MS.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dark_and_sad (acum 10 ani)

buna. medicamentul se gaseste numai in strainatate.. gen italia, spania, germania.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 10 ani)

Buna am si eu o problema de 4 zile ma simt k ceva imi umbla prin piele in special prin picioare .nu am nimic pe piele .in farmacie mia dat atarax dar imi trece pe moment si dupa iar infern .ce pot lua sau ce rimedi naturale stiti.pup ast un ras

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dark_and_sad (acum 10 ani)

nu stiam ca exista atarax in tara....sigur atarax?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adri (acum 9 ani)

Atarax se gaseste si in Bulgaria, la granita cu Romania.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dark_and_sad (acum 10 ani)

buna tuturor....
atarax se gaseste numai in tarile straine, nu la noi.
eu am luat asa :
prima luna, pastla intreaga. in fiecare sara inainte de a dormi.
a 2 a luna, se ia numai jumatate din ea. la fel in fiecare seara inainte de a dormi, deoarece da somnolenta.
a 3a luna,, un sfert din pastila, in fiecare seara.
eu de atunci nu am mai avut probleme decat f rar. am grija cu alimentatia foarte mult si stresul sau supararile sa le ocolesc sau sa le tratez in alt fel.
daca mai apar in tp tratamentului(cand e pe sfert in mare parte si daca este grav) sau dupa,, puteti lua pastila intreaga.
este un medicament mai puternic decat cele din tara.

sper sa va fie de ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adri (acum 9 ani)

Din Bulgaria cumperi medicamentul ATARAX cu aproximativ 8 lei (4leva) -foarte ieftin. La noi nu se aduce pentru ca nu este rentabil din punct de vedere al adaosului comercial practicat. Sunt persoane care aduc medicamentul din afara si cer 64 lei pe el. Probabil il cumpara cu 8 lei. Pana si in Grecia costa foarte putin. Eu il cumpar numai din Bulgaria si este foarte bun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dark_and_sad (acum 9 ani)

Oricum este singurul care merge, insa acum doctorii spun ca am de fapt Angioedem... Acum vom vedea ce evoluție va avea aceasta boala, deoarece in România nu sunt doctori specializați si nici tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mano87 (acum 9 ani)

Noi cumparam din Ungaria. Cam 10 lei (710 ft). Daca aveti receta medicala, cum treceti in Ungaria la prima farmacie se poate cumpara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: