Roseata fetei

Alcoolism
Intrebare postata de raluca44 cu 12 ani in urma

Am baut alcool f mult timp. acum m-am lasat dar tot am fata rosie si daca nu ma dau cu fond de ten si pudra se vede f nasol, adica oricine ar putea sa isi dea seama ca am baut mult timp. ce solutie exista pentru asta. daca cineva poate sa imi raspunda il rog din tot sufletul sa ma ajute. adresa mea de e-mail este [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (36)

daniela veronica (acum 12 ani)

sa nu fie vorba si de o hipertensiune ,v ati masurat vreodata tensiunea arteriala ? da cunosc acest facies cu purpura ,ar fi o solutie sa folositi creme de fata ptr asa ceva ,stiuca se gasesc prin diverse firme care comercializeaza, avon de exemplu avea la un moment dat o crema contra dilatatiilor vaselor de singe .cel mai important este ca nu mai consumati alcool cosmetizarea poate ajuta ,succes !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Stefania (acum 12 ani)

Informeaza-te si in legatura cu subiectul "cuperoza"

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca44 (acum 12 ani)

nu este cuperoza pentru ca inainte nu aveam. dar acum parca mi s-au spart niste vase de sange.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tudomanios (acum 12 ani)

O vizita la un medic de familie cand a fost facuta?
Ajuta mult.
Dar la un duhovnic ca sa-ti descarci sufletul?
Si asta ajuta mult.
Incearca-le si cred ca vei gasi in ambele locuri dupa ambele vizite raspunsul corect.
Succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela veronica (acum 12 ani)

am sa intreb la avon sa vad daca ajuta la ceva. multumesc de sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tudomanios (acum 12 ani)

Stimata,
As propune sa vb la Tarom s-o puna pe aripa unui avion s-o plimbe 10 min prin aer si sa vezi cum ii dispare roseata din obraji si se face galben-pala fara ca sa foloseasca creme" naturale "care sunt facute din produse de sinteza si nici fond de ten...
Sa nvezi bucurie...
Daca merge la un medic crezi ca greseste?
Daca vb cu un duhovnic crezi ca greseste?
Daca foloseste acele produse nu greseste?
E necesar sa foloseasca creme dupa ureche?
Esti o buna comercianta, pentru asta te apreciez.
Succes
(Iertare,ca-i Saptamana Luminata si nu vreau sa supar pe nimeni...)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vali (acum 12 ani)

buna ,cel mai bine e sa mergi la medic ,tatal meu era cam asa cum spui tu si a fost la medic a facut o ecografie si ia dat medicamente pentru curatarea ficatului de alcool,nu te juca cu sanatatea si multe felicitarii ca ai renuntat la alcool ,iti doresc din tot sufletul sa-ti fie bine si sa te vindeci.Bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca44 (acum 12 ani)

am fost la dr. am luat pastile recomandate pt tremurul mainilor si insomnie, cred ca intrasem intr-un fel de sevraj. am sa ma mai duc la un consult sa vad cu ce ma poate ajuta in privinta rosetei fetei. medicamente pentru curatarea ficatului am luat si eu, dar tot nu dispare roseata. mananc cat mai sanatos nu prajeli, tocatura, afumatura, etc, dar acum asta e singura mea problema: roseata fetei.multumesc de raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca 44 (acum 12 ani)

si de fapt ce e mai bine e ca nu am ajuns la dezalcolizare. am stat acasa si m-am abtinut. am avut vointa pt ca mi-am dat seama ca am un sot minunat si un copil de crescut. cred ca ei sunt cei mai imortanti pt mine nu alcoolul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tibi (acum 12 ani)

Si eu am o problema cu roseatza fetei de cand sunt mic...am 25 ani. Sunt rosu tot timpul la fatza si cand beau vin sau bere mai multa incepe sa ma arda fatza..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela veronica (acum 12 ani)

din cite am citit si pe internet ,stimata doamna in legatura cu aceasta problema a vaselor dilatate pe fata ,o solutie ar fi laserul ar trebui sa va interesati la clinicile de aceasta specialitate chiar si pe net, am vazut situatii f f bine rezolvate ,nu mi amintesc acum exact pe care site am citit si vazut chiar imagini cu rezultate imbucuratoare va doresc succes,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIMI (acum 12 ani)

AM 47 DE ANI.AM AVUT O PERIOADA IN VIATA MEA CIND DIN CAUZA ALCOOOLULUI M-AM TRANSFORMAT IN MONSTRU.CU MULTA APA ,SAUNA ,10000 DE PASI PE ZI,TRATAMENT LA PSIHOTERAPEUT,AM TRECUT PESTE ACEST NECAZ.ACUM SINT FERICITA SI EU SI FAMILIA MEA,AM INTINERIT CU 20 DE ANI.PENTRU DETALII,SINT DISPUSA SA DAU O MINA DE AJUTOR.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vali (acum 12 ani)

Raluca te felicit inzecit pentru vointa care o ai si ma bucur pentru tine si pentru familia ta ca ai reusit sa iesi din gaura neagra nu sint multe persoane care isi dau seama de ce pot pierd din cauza alcoolului,sper ca o sa gasesti remediu si pentru problema care o ai acum,sint sigura ,Fii mandra de tine ca ai o familie frumoasa si putere sa lupti pentu ea.Eu personal te estimez si cred ca foarte multe persoane,Doamne ajuta sa te faci bine repede.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca44 (acum 12 ani)

pt. Vali. Iti multumesc frumos pt cuvintele spuse. eu cred ca ajutorul celorlalti din jur conteaza f mult in astfel de situatii. imi iubesc prea mult familia ca sa o pierd in favoarea alcoolului. Ma bucur ca sotul meu m-a sprijinit si acum e mandru de mine ca am reusit singura sa ma abtin de la alcool. acum si cand merg pe la prieteni sau la o petrecere nu ma intereaseaza cine bea si cat bea. Eu una mi-am dat seama ca am o problema si bine ca mi-am dat seama la tip, pt ca se putea ajunge la altceva si am o mandrete de fata pe care as vrea s o vad mare. are 2 ani si 2 saptamani. la inceput cand m-am lasat de baut eram nervoasa tipam la ea mi-a fost greu dar a trecut. am fost la dr cu toata rusinea si mi-a dat mai multe pastile(si pt tremurat si pt insomie, pt calmare, vitamine)si acum e bine. acum pot sa ma bucur si eu de familia mea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca44 (acum 4 ani)

Acum câțiva ani scriam ceva de alcoolism.... Eu am scapat, în schimb soțul nu a putut fugi din ghearele acelui demon întunecat..... Acum e în ceruri de 2 ani jumate. Mulțumesc bunului Dumnezeu ca m a ajutat sa ma ridic și sa îmi vad de fetita mea minunata. Și sper ca cei care sunt prada acestui viciu sa realizeze cât de frumoasa e viata și mai ales cu mintea limpede.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi (acum 12 ani)

raluca,stiu prin ce ai trecut.eu te inteleg.si sotul meu este mindru de mine.eu de la 60 de kg ,am ajuns la 87 ,anul trecut.pe 1 mai de ziua mea anul trecut am baut o sticla de cognac.m-am transformat in cea mai cumplita femeie.noi avem afaceri,sotul meu este un om de mare valoare.s-a agravat si boala lui,din cauza mea.copii nu avem pentru ca tot din cauza alcooolului am facut metaplezie ovariana.am fost operata de histerectomie totala.de aici a inceput tragedia mea.m-am trezit la virsta mea cu bani,fara copii,grasa,uricioasa,rea ,tot ce este mai rau pe lume.pe 10 mai anul trecut am fost la dr.psihiatru si am inceput tratamentul.fata o aveam exact cum spui tu.era rosie ,tumefiata,nasul s-a umflat.de anul trecut pina acum am slabit.acum am 62 de kg.,arat de 28 de ani.in urma evaluarilor psihologice,tot organismul meu a intinerit.beau foarte multa apa,fac sauna,inot,am adidasi stepgym si fac zilnic 10000 de pasi ,chiar mai mult,regim corect de viata,si pe linga toate studiez psihologia.m-am regasit,si sint fericita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doctor lavinia (acum 12 ani)

buna , of kam naspa , tu cati ani ai? , orikum ca sa nu mai fii rosie trebuie sa iti iei mediakmente nu makiaje si alte prosty , tu trebuie sa bei ffff multa apa , si sa faci mult sport si sa mananki cat mai sanatos , totul trebuie limitat , ficatul tau daca mai bei nu va mai rezista vrei sa pierzi familia pt alcool? , cred ca nu tu trb sa iei liverhelp este fff bun roseata e din cauza ficatului si tensiunei , sper ca team ajutat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

psiholog x (acum 12 ani)

Felicitari Mimi.Esti o invingatoare.Acest tratament il prescriu si eu pacientilor.Deci Raluca,intereseazate de un medic psihiatru ,te va inscrie intr-un program pt.recuperare(programul este inca gratuit)vei avea medicatie gratuita si totul va fi bine.In legatura cu tenul,urmeaza sfatul dat de Mimi.Mimi as vrea sa te abordez,sa schimbam impresii,pareri,am impresia ca am gasit ce caut de mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva (acum 12 ani)

raluca ce vicii ascunse mai ai?sigur tu mai ascunzi ceva.asculta sfatul meu;MERGI LA PSIHIATRU.problema ta nu este vindecata.daca ai inca fata afectata de alcool,trebuie sa actionezi.am dreptate psiholog x?mimi din ce oras esti?esti o tipa de nota 9.ce afaceri ai pe rol?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 12 ani)

liver help o porcarie.costa 145 lei,dai banii degeaba.bea 2 linguri de ulei de masline pe stomacul gol,apoi stai pe partea dreapta macar 30 de minute.tine cura aceasta 30 de zile.si urmeaza o viata corecta,asa cum te-au sfatuit ceilalti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2