Care este cauza????? raspuns medic

Alcoolism
Intrebare postata de Utilizator11545575896 cu 5 ani in urma

Buna ziua. De ani de zile citesc cata lume se plange de o problema care chiar nu are rezolvare.. Rog sa nu comenteze cei care nu trec prin asa ceva sau care nu au idee.
Dupa ce consum alcool a doua zi simt ca mor pur si simplu. Pe moment nu am
nimik din contra ma simt fffd bine. A doua zi atacuri de panica ameteli foarte puternice
puternice nu am echilibru pe picioare.... a
3 a zi imi revin adica somnul
simt ca imi face bine. Dar problema e ca nu pot sa dorm a doua zi dupa ce consum
alcool.Asta mi se intampla de 4 ani. inainte nu aveam nimik de la alcool. Am 28 de ani cosum alcool o data p luna si la
ocazii mai speciale. Am incercat tot ce se putea si nu imi trecea starea aia. Singur de la care imi trece este xanaxul.Iau o pastila de 0.25 a doua zi dupa ce am
dormit cateva ore bune dupa ce ma trezesc. deci atentie nu iau xanax in combinatie cu alcool iau a doua zis si chiar isi face treaba in cateva ore sunt bine... dar totusi nu prea sunt de acord cu chestia asta. are cineva ceva mai bun si mai natural??????????? este o chestie de psihiatrie cred eu sunt nou aiki nu am stiu unde sa postez.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr. Petre Muresan MDr. Petre Muresan este un medic autorizat SFM (acum 5 ani)

Oare v-ati pus problema ca organismul dumneavoastra nu mai suporta alcoolul ? Nu stiu cat ati baut pana acum, dar ficatul dumneavoastra ce spune ? Solutia nu este sa va tratati cu xanax sau sa cautati alta solutie pentru a putea continua.. Solutia este sa va faceti cat mai repede un consult clinic si un set de analize care va va fi recomandat si apoi se va vedea ce se intampla si ce tratament trebuie sa urmati. Va rog sa ma ascultati. Pentru ca suntem in ajun de sarbatoare, va doresc : Craciun fericit si binecuvantat !

dr Petre Muresan
Medic primar Medicina generala-Medicina de familie
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie , Reflexoterapie ,
Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Alcoolism.

Utilizator11545575896 (acum 5 ani)

Va multumes la fel. Ficatul este perfect si toate analizele sunt bune. Mi am luat si tensiunea cand ma simteam asa rau si era buna. Ce mi a iesit mare a fost colesterolu dar si cand era bun tot rau imi era. ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Petre Muresan MDr. Petre Muresan este un medic autorizat SFM (acum 5 ani)

Daca dupa consumul de alcool va este rau inseamna ca dintr-un anumit motiv organismul nu-l suporta. Acest lucru trebuie descoperit. Gama GT cum este ? De aceea v-am recomandat investigatii . Va doresc multa sanatate .

dr Petre Muresan

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11545575896 (acum 5 ani)

imi puteti da dv un set de analize si dupa sarbatori sa merg sa il fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: