BEREA FARA ALCOOL

Alcoolism
Intrebare postata de membru222398 cu 11 ani in urma

Am ciroza de 4 ani,acum analizele sunt bune,sub control,nu am mai consumat alcool de 4 ani,dar in ultima perioada am mai baut bere fara alcool ....este periculoasa ,am voie ?...am avut odata senzatie de balonare vreo 3 zile....daeci va rog este permisa daca da e bine daca nu din ce cauza ....va multrumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

maria (acum 11 ani)

Din cate am citit eu, berea fara alcool are in compozitia sa anumite substante cancerigene. Deci orice aditiv, conservant care nu este natural nu are cum sa ajute un organism bolnav, mai ales unul cu ciroza.
Banuiesc ca doar berea bio far alcool care poate fi gasita in unele magazine ar putea fi acceptata ocazional dar si aceea cu moderatie.
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

soare constantin (acum 11 ani)

bertea fara alcool e mai rea decat cea cu alcool,in cazul cirozei sau hepatitei!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 11 ani)

asa este, berea fara alcool e mai periculoasa pentru ca are in compozitia ei aditivi sintetici. deci nu este indicata la cei cu probleme la ficat, stomac etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Panaitescu Aurelia (acum 11 ani)

Baiatul meu-care are 44 de ani- si fiica lui in virsta de 8 ani au stafilococ auriu stabilit in urma unor analize medicale.Amindoi au urmat tratament cu antibioticele indicate in antibiograma.Doresc si imi spuneti daca este grav acest lucru,ce ar trebui sa faca(pentruca oricit tratament a facut el tot apare), daca este contagios pentruca mai are un fiu de 16 ani.Va multumesc anticipat si sper sa primesc un raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria1251 (acum 11 ani)

Sa continue orice tratament le prescrie medicul. Si sa intrebe de asemenea ce regim alimentar ar trebui sa urmeze, iaurtul facut in casa este foarte benefic in asemenea situatii, deoarece reface flora intestinala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru222398 (acum 11 ani)

tot citesc ca berea fara alcool are aditivi sintetici...aurelia....nu are nici un aditiv deoarece berea fara alcool se obtine prin fierbere a berii cu alcool la temperaturi inalte ,deci evaporarea alcoolului.poti citi asta pe net

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp150330210319259 (acum 3 ani)

Nu eate adevarat. Procesul de fabricare eate identic cu cel al berii cu alcool. Singura diferenta este ca mustul nu este lasat sa fermenteze. Si da, are anumite substante in ea, care sa ii dea gustul de "bere".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21640098117 (acum 2 ani)

MembruMobileApp150330210319259: Vorbesti ca sa te auzi vorbind. Berea fara alcool se fabrica exact cum a descris userul de mai sus: Berea se distileaza, alcoolul se foloseste la ce se foloseste el, apoi berea este carbonatata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin (acum 11 ani)

ce de lume fara ocupatie....
@magda spania
ce neajutorati mai sint spaniolii astia, noroc cu tine ca ii tratezi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucian (acum 11 ani)

Nu te mai lua dupa toate p***aile, ca are aditivi etc. Bineinteles ca nu e periculoasa (decat in masura in care te-ar putea determina sa bei si bere... "adevarata"). Senzatia de balonare ti-o poate da orica bautura acidulata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cocosa (acum 10 ani)

Ma Taca,dar poti bea la ciroza palinca ,tuica .si ca desert si un pahar de bere F.A.Daca te stii cu probleme iti arde de bautura?Pentru boala asta altii tin regim cu paine si apa 2-3 ani si tu faci aici exchibitii cu bere?Va da D-zeu ce doriti daca voi insiva nu va iubiti ce mai asteptati la altii sa va spuna?HAI NOROC SI LA MAI MULTE PAHARELE!!!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petrica (acum 10 ani)

primu lucru mers la preot spovedanie si impartasanie apoi rugaciune catre Hristos si catre Maica lui Dumnezeu trebuie vindecata intai boala sufleteasca apoi boala trupeasca,renunta la alimente preparate termica consuma alimente nepreparate termic zer de capra cas de capra legume de la tarani nu din supermarchet,legume ,zarzavaturi preparate natural cu mixerul sucuri de legume sau fructe fara zahar sau otet fara paine elimina sucurile din magazine doar apa de izvor sau ceai indulcit miere de albine si polen .Hrana vie vindeca toate bolile pentru ca asa a lasat Dumnezeu,comunitatea medicala SUA si occidental nu vrea sa stie de Hristos si atunci exclude tratamentu naturist urmeaza acest regim naturist si peste 3 luni fati analizele si vei ramaine uimit sanatate si intelepcine de la Hristos Dumnezeu ziditorul tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigi (acum 9 ani)

Pentru d-na Panaitescu Eu va pot spune din experienta Am fost infectata cu stafilococ auriu in gat Am urmat toate tratamentele cu antibiotice indicate de antibiograma dar, ori de cate ori repetam antibiograma, pentru ca durerea in gat devenea tot mai insuportabila, dupa orice ciclu de tratament, la inceput pe cale orala si apoi numai injectabil, iesea rezistent la acel antibiotic pana cand nu a mai fost antibiotic la care sa nu fie rezistent. Atunci am facut 40 fiole de Polidin, 10 zile o fiola/zi, urmatoarele 10 zile 2 fiole/zi apoi di nou 10 zile 1 fiola/zi. Numai asa am reusit sa scap. Sunt foarte dureroase in timp si cred ca nu se poate aplica la copil dar eu nu mai aveam alta cale. Multa sanatate va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: