Prostatita raspuns medic

Afectiuni prostata
Intrebare postata de viorut cu 12 ani in urma

Buna ziua. sotul meu a fost diagnosticat cu prostatita.De 5 luni face tratament cu XATRAL 10 mg. Intotdeauna cind facem sex il dor muschii penisului.( de cand incepem actul sexual si pana se termina). Va rog daca puteti sa imi spuneti care ar fi cauza acestei dureri si ce ar trebui sa faca ca sa scape de ea .Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

prostatita reprezinta o inflamatie a prostatei.o prostatia bacteriana cronica poate necesita tratament mai lung.
penisul este format din corpul spongios, prin care trece uretra, situat anterior si doi corpi cavernosi egali si paraleli situati dorsal (posterior). in timpul actului sexual, impulsurile nervoase stimuleaza fluxul sanguin la nivelul corpilor cavernosi determinand umplerea acestora cu sange; acest influx de sange duce la expandarea structurii corpilor cavernosi si umplerea acestora cu sange precum un burete producandu-se astfel erectia.
ar fi bine sa va adresati unui medic urolog penru investigatii suplimentare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni prostata.

viorut (acum 12 ani)

Multumesc pentru raspuns.Am crezut ca din cauza pastilelor XATRAL are aceasta problema,deoarece numai de cind le ia are aceasta problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pai ai crezut bine (acum 12 ani)

Ai crezut foarte corect. Nu te lua dupa medici, medicii ignora in mod automat fenomenul numit "efecte adverse" de la medicamente. De fapt, il ignora ca doar nu vor sa recunoasca ca ei fac greseli administrand medicamente pacientilot,.si de aceea cand aapare ceva de la el este de vina pacientul sau microbii. Faptul ca noul simpütom a aparut de abia de la administrarea medicamentului este un indiciu de 99,9999% ca este un simptom indus de medicament !!! In plus nu trebuie sa credeti deloc medicii, deoarece aveti ochi sa cititi amandoi si pe hartia insotitoare si sa cautati prin internet. Exista pagini speciale cu morti si raniti de la medicamentele date orbeste de medicina. Multi barbati devin chiar impotenti de la astfel de medicamente; sa zica mersi ca are doare dureri. Daca cineva ia un medicament timp de 5 luni de zile (!!!!!) si nu-l ajuta, il poate arunca la gunoi caci nu -l va ajuta nici in urmatorarele milenii ! Este o p***ae acest medicament, oricum. Sa apeleze mai degraba la remedii naturiste sau homeopatice caci medicamentele astea cu care se trateaza lumea nu au fost facute sa ajute ci ca sa fie consumate cat mai mult, fara sa faca deloc bine dar facand rau . Asa se fac banii, cu "tratamemte". Daca v-ar vindeca cu 2-3 pastile cine il ar consuma 5 luni un medicament? Nimeni. Pe langa boala prostatita mai exista una care suna foarte similar...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorut (acum 12 ani)

multumesc.Si care ar fi acea boala care suna foarte familiar?Nu am zis ca nu l-a ajutat acest medicament,doar ca a aparut aceasta problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: