Durere sub sanul stang,la coasta

Afectiuni coloana vertebrala
Intrebare postata de SsimonIca cu 11 ani in urma

As vrea sa va intreb,cei ce s-au mai confruntat cu astfel de situatii sau sunt in masura sa spuna,ce ar trebui luat sau un unguent sa-mi pun in zona asta.Au inceput durerile de vre-o saptamana,prima noapte nu am putut dormi si apoi m-au lasat durerile,dupa aceea din nou au revenit si acum ma confrunt cu o durere,e mai intensa cand respir mai adanc . Imi poate da cineva un raspuns? ce ar putea fi,sau ce cauzeaza durerile astea? Nu am probleme cu inima,slava Domnului,dar durerea e acolo langa inima,chiar la coasta,zic eu. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

romyna22 (acum 11 ani)

.....Cu ceva de genul...ma comfunt si eu de ceva timp, cca 1 an, doar ca la mine se intampla rar, nici eu nu stiu ce ar putea fi. Cineva mi-a zis ca ar avea legatura cu dereglarile hormonale sau daca ai pieptul mare....poate vre-un muschi intins....... Poate o sa "ne raspunda" un specialist! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SsimonIca (acum 11 ani)

Dar tu folosesti ceva cand ai dureri? iei ceva sa-ti treaca? nu am pieptul mare,fac sport,cam de 2-3 ori pe saptamana..sa aiba vre-o legatura? dar muschiul ala,si de ar fi intins,nu trebuie sa dureze un an pana se reface. Sper sa ne raspunda cineva concret la aceasta problema. Multa sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romyna22 (acum 11 ani)

eu nu iau nimic ptr durere, dureaza cateva minute si imi trece....ma doare, de obicei, in apropierea menstruatiei.... si am obsv ca ma durea si datorita "sarmelor de la sutien....de atunci port doar bustiera! Sport am facut si eu timp de 4 ani.... nu stiu ce sa zic Eu o sa mg sa fac si un control mamar poate ar trebui sa mergi si tu, la endocrinologie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

problema ta se numeste nevralgie intercostala si are treaba cu una din vertebrele tale
cumpara un White Willow,ia 3x2 pe zi si ti-a trecut fara efecte secundare
intra aici
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SsimonIca (acum 11 ani)

Va multumesc,o sa trec la tratament cat mai repede. Insa,as vrea sa intreb,ce s-a intamplat si de ce a aparut durerea ? Cate zile se face tratamentul cu acest medicament? multumesc mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

acest tratament se ia pana-ti trece durerea.Ai un nerv prins intre vertebre si aia te doare.Ce ti-am scris te ajuta repede.Nu are nici un efect secundar.E un leac babesc de sute de ani in forma moderna.Pe deasupra e si ieftin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

krutsch c (acum 6 luni)

as dori și eu leacul mulțumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrea (acum 11 ani)

Am si eu de cateva zile o durere insuportabila sub sanu stang ,la atingere ma doare foarte tare .Ar trebui sa ini fac griji ?????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SsimonIca (acum 11 ani)

Eu nu am luat nici un tratament si mi-a disparut intr-un timp scurt. Faceam mult sport pe atunci. Depinde ce durere e, daca de la coasta, nu-ti fa griji, dar daca e de la altceva..nu stiu ce sa spun. Cum simti durerea? Ca niste intepaturi era durerea mea d la coasta. Si trece fara nimic. Multa sanatate iti doresc! Sanatatea noastra sta in mainile lui Dumnezeu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrea (acum 11 ani)

Nu sunt intepaturi ..acum durerea sa extins pana in san stang si pana subrat .nici nu stiu cum sa iti explic e ca si cum tear pisca cineva continu seara cel putin nu pot dormi deloc de durere .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11640696502 (acum 2 ani)

Salutare tuturor... Si eu am aceesi provblema.
De vreo 6 luni ma confrunt cu un junghi si o apasare in piept pe partea stanga a inimii..
Am crezut initial ca am ceva la plamani sau la inima dar in urma unui ekg si o ecografie la plamani s a dovedit ca nu este nimic de genul
Am ajuns si la urgenta din cauza faptului ca nu puteam respira, ptc simt o presiune in piept.
De la urgenta mi au spus ca ar fi vorba de o nevralgie intercostala. Am facut sedinte de kineto+masaj+fizoterapie 10 la numar si astazi sunt la 5 zile dupa terminarea acestora. Ny pot sa spun ca ma simt exceptional... Ma simt doar putin mai bine..
Am hotarat sa merg sa fac un rmn fata spate abdomen.. Imi este frica sa nu am ceva mai grav
.
Ca si sfat pt cei sau cele care va cobfruntati cu problema asta va sfatuiesc sa va luati plasturi rheumatoplast din farmacie cu ardei iute va va ajuta sa nu mai simtiti durerea si diaconfortul
Este foarte urata nevralgia asta.. Eram pe cale sa imi pierd locul de munca.. Ptc trebuia sa stau merwu intinsa in pat si sa adorm ca sa ma pot simti putin mai bine.
Medicul mi a recomamdat vimovo si mydocalm dar nu prea m au ajutat..
Facetiva RMN Sau CT este cel mai sfant.
Eu urmeaza sa ma programez la rmn dupa sarbatorile. O sa revin cu un update, sa va spun ce mi au gasit..
Doamne ajuta..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 2 ani)

Bună, nu ai mai revenit cu update, și eu ma confrunt cu ceva similar și as vrea sa știu dacă ai ceva grav, mulțumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta (acum un an)

Și eu acum am aceeași problemă de două zile, mie îmi este teamă de spitale / doctori și nu vreau să mă duc. Și doar ce am 14ani🥲

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: