Secretie in gura raspuns medic

Afectiunile cavitatii bucale
Intrebare postata de costel103 cu 12 ani in urma

Buna ziua! Ma numesc Vechiu, am 36 de ani si am urmatoarea problema de sanatate; de circa 10-15 ani ma trezesc in fiecare dimineata cu o secretie (vascoasa) in gat si gura lipita pe cerul gurii. nu ma doare capul, numai ca exista acest discomfort. Cateodata ma trezesc noaptea si scuip si dupa aceea beau niste apa. In timpul zilei cateodata simt cum imi coboara aceasta secretie in gat si tind sa o inghit. In periooada in care mia aparut aceasta boala, am mers la un medic ORL si mia zis sa stau linistit ca nu este asa grav. A inceput sa ma ingrijoreje situatia! Ce credeti ca am? Ce ar trebuii sa fac? Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Cel mai probabil este vorba de o afecţiune ORL precum rinită sau sinuzită posibil de natură alergică (afecţiuni tratabile, chiar dacă nu întotdeauna vindecabile)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiunile cavitatii bucale.

victoras (acum 12 ani)

Am avut si eu cindva asemenea manifestari si dupa un consult ORL ,din cind in cind folosesc Nasonex cam 2 pufuri de 3 ori pe zi pt. a-mi dezinfecta sinusurile.Dupa administrare vei vedea ca secretia nu va mai fi atit de abundenta si nici atit de viscoasa.Sanatate !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

costel103 (acum 12 ani)

cat timp ati avut aceste manifestari! multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

victoras (acum 12 ani)

Cateva luni chiar.Daca nu dezinfectezi sinusurile e posibil ca secretia sa devina permanenta si e de rau fiindca iti poti infecta sinusurile iar in timp poti chiar sa iti pierzi simtul mirosului. Nu dispera si foloseste cu incredere produsul respectiv!!! SANATATE!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tuditudose (acum 10 ani)

poate fi deviatie de sept :-??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: