Probleme masea

Afectiunile cavitatii bucale
Intrebare postata de vali_i cu 11 ani in urma

Buna! Am si eu o problema..
Acum aprox. o luna si jumatate, am avut o raceala puternica insotita de o sinuzita (pe langa durereile de cap, ochi, fata, cea mai dureroasa a fost durerea la o masea pe care o stiam mai sensibila). Am tratat sinuzita corespunzator, la sfatul unei doamne farmaciste foarte dragute, apoi am ramas cu durerea de masea. De aproximativ o luna durerea nu a disparut, ba mai mult, am observat ca mi s-au umflat si ganglionii de la gat de pe partea dreapta (maseaua este in partea dreapta, sus), dar ma doare si in gat.
Mentionez ca intre timp am luat un tratament de 5 zile cu Augmentin, maseaua aproape ca mi-a trecut de tot, ma mai deranjeaza din cand in cand, dar cu durerea in gat si ganglionii umflati am ramas.
Se intrevad niste zile mai libere, as vrea sa imi fac o programare la medic si nu stiu daca sa incep de la stomatolog sau de la ORL-ist. Ce imi recomandati? Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

emanuela (acum 10 ani)

buna vali_i ,
si eu am aceiasi problema ca si tine si am mai avut probleme cu urechea anul trecut si de atunci trebuie sa ma feresc de curent.acum am tras curent din nou si ma durea acum 2 zile maseaua groaznic dar si urechea ,gatul si capul-practic toata partea dreapta a capului.ieri am fost la stomatolog si i-am spus ca luasem reuprofen si oxacilina si 1 plic de aulin si imi mai trecuse din durere insa de ieri dimineata mi sa umflat obrazul drept si nu ma mai durea.medicul mi-a intepat cu o seringa mica punga de puroi de la masea,a spus sa mai iau in continuare oxacilina si daca incepe sa ma doara sa iau augmentin si sa imi pun comprese.eu zic ca poti merge ori la unul ori la altul pentru ca iti va spune ce tratament va trebui sa urmezi dar cred ca mai bine ar fi sa mergi la stomatolog mai intai.sper ca am fost de folos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: