Gura urat mirositoare raspuns medic

Afectiunile cavitatii bucale
Intrebare postata de claudia.2001 cu 9 ani in urma

Copilul meu are 13 ani tot timpul am avut probeleme cu gataul inca de cand iau aparut dinti in primele lui ani tot timpul facea rosu in gat tot timpul a luat antibiotice dupaia facea cura pt imunitate cu trecerea timpului crescand nu prea a mai avut Probleme dar, acuma inaite de a face rosu in gat ai miroase guara parca este un miros de accetona si dupaia urmeaza inflamarea amigdalitelor , febra si binenteles nu i trece fara antibiotic interbarea mea de unde acest miros multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Dr. Corina Dinca MDr. Corina Dinca este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Buna ziua,
din pacate mirosul de acetona este caracteristic pacientilor diabetici. Posibil sa nu fie diagnosticat astfel baiatul dvs, dar nu ezitati sa mergeti la medicul de familie pentru analizele uzuale .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiunile cavitatii bucale.

Medica ProNatura (acum 9 ani)

Simptomele respiratiei urat mirositoare sunt limba incarcata, gura si dintii uscati, scurgeri post nazale, respiratie urat mirositoare si limba arzanda dimineata la trezire, saliva vascoasa si nevoia constanta de a drege vocea, gustul metalic amar – acrisor din gura.

Nu exista tratament unic pentru halena; acesta depinde de cauzele problemei. Este importanta o igiena orala corecta (folositi ata dentara si apa de gura), precum si controalele regulate la medicul stomatolog – cel putin de doua ori pe an, pentru a putea preveni sau trata eventualele probleme dentare ce cauzeaza halena.
http://pro-natura.ro/?p=7171

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aspen (acum 9 ani)

Hmmm, serios? "Simptomele respiratiei urat mirositoare sunt ..., respiratie urat mirositoare"

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: