Uterul raspuns medic

Afectiuni uterine
Intrebare postata de alexyia cu 11 ani in urma

Buna`am si eu o probleme .Am pe uter un fel de crema alba si ma ustura ingrozitor`sunt virgina,de la ce provine ? Ar trebuie sa-mi fac griji ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Elena (acum 11 ani)

Dar de unde stii ca ai pe uter? Uterul este in interior, in abdomen. Este locul unde se dezvolta copilul.
Poate ai in exterior, pe labii. Poate fi de la candida ori poate fi o infectie urinara daca te ustura cand urinezi.Numai un doctor iti poate spune, dupa ce te consulta ori iti faci analize. Pana mergi la dr incearca sa te speli cu apa calda in care dizolvi o lingura de bicarbonat de sodiu. Ammelioreaza simptomele. Dar nu neglija sa mergi la dr. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 11 ani)

mergi la un consult, asa vei afla si care e cauza acestei secretii, dar si multe alte lucruri pe care orice femeie ar tb sa le stie, virgina sau nu.

daca te intereseaza iti pot recomanda o dr, lucreaza la delta hospital si o cheama Ramona Neamu , datele de contact le gasesti la ei pe site.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Poate fi o infectie candidozica aparuta pe un fond de scadere a imunitatii sau tratamentului antibiotic. Ar fi bine sa consultati medicul ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: