Sangerari dupa sarcina

Afectiuni uterine
Intrebare postata de miniy40 cu 13 ani in urma

Va rog sa-mi spuneti o parere daca e grav si ati mai intalnit cazuri despre ce ar putea fi vorba...am nascut natural in urma cu 7 luni jumatate. dupa aproximativ 2 saptamani am eliminat o bucata din placenta cat pumnul (mentionez ca dupa ce am nascut m-a tinut pe masa max 5 min si mi-a tras placenta)si de atunci am sangerari , menstruatie (nici eu nu stiu ce e...) incontinuu (exceptand 1 -2 zile p luna)stiu ca trebuie sa merg la doctor dar am avut o experienta fff oribila din cauza unei doctorite nepricepute (ca sa nu zic altfel) la nastere si nu pot inca imi e frica.ajutati-ma cu o parere...despre ce ar putea fi vorba ma astept oricum la ce e mai rau....si daca am sangerari banuiesc ca nu pot merge la un consult....ar trebui sa merg la un ecograf banuiesc..!?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

daniela (acum 13 ani)

Deci tu sangerezi de 6 luni jumate si inca nu ai murit de anemie? URGENTISSIM LA MEDIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VREI SA LASI COPILUL ALA ORFAN???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Eu nu inteleg...daca un medic e prost gata toti sunt asa? Daca un pantof va bate nu mai cumparati pantofi ca poate va vor face toti bataturi?! Care e logica? Va riscati sanatatea pentru ca "ati avut o experienta si va e frica"? Vi se pare responsabil fata de copilul dvs un astfel de comportament? Nu mai sunteti singura. Aveti un copil de crescut, poate si un partener de avut grija. Banuiesc ca si raporturile sexuale cu partenerul au avut de suferit in acest lung rastimp de 7 luni, iar de starea dvs de spirit si de sanatate nu mai spun...cum puteti sta asa? Pe urma se plang pacientii de nereusite medicale, dar ei stau pana in ultimul moment si ajung cu Salvarea la spital...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miniy40 (acum 13 ani)

in primul rand nu am afirmat niciodata ca toti doctorii sunt asa....nu ati inteles eu eram sa mor pentru o p***ae de-a doctorilor....sincer la a 2-a nastere prefer sa nasc acasa :) ca nu a fost asa de grea nasterea decat sa fiu asistata de cineva care nu stie macar ca trebuie sa astepti sa se dizlipeasca placenta.....credeam ca forumul e pentru sfaturi...acum vad ca e pentru comentarii :)) si iuli mi-ai dat cel mai bun sfat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ela (acum 13 ani)

Ati primit sfaturi: mergeti la medic!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Mini, lasa-mi te rog o adresa de email.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iacob anca (acum 13 ani)

daca inca mai ai singerari si nu ai fost sa te vada un medic incearca cu vitamina k se gaseste la toate farmaciile dar numai daca nu alaptezi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cata (acum 10 ani)

Eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa mergi la doctor.Si eu am avut o nastere traumatizanta, in urma careia era sa mor, hemoragie uterina, am pierdut sange de plangea si doctorita langa mine. Eu am cam aceeasi problema ca si tine, am nascut prin cezariana in urma cu 3 luni si de atunci sangerez continuu, de fapt cu 2 pauze, o data s-a oprit 2 zile, la exact 36 de zile dupa nastere.Am crezut ca e menstruatia pt ca am avut crampe usoare insa nu se mai oprea. Am mers la acelasi medic care m a si operat de am facut carare, am facut controale scanuri si nimic, zice ca totul e foarte bine, nu sunt bolnava, am luat tratamente diverse, doar o data mi s-a mai oprit dar a revenit dupa numai o zi. Acum mai am cateva pastilute de luat si ar trebui sa se opreasca insa nu pare ca ar avea de gand. Nici nu stiu ce sa mai fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Irina (acum 2 ani)

Buna Cata, sora mea se afla in aceeasi situatie acum, cum ai rezolvat problema? Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: