Sangerare

Afectiuni uterine
Intrebare postata de geoa18 cu 14 ani in urma

Buna ziua. in urma cu 10 zile am terminat cu ciclul.la trezi zile de la terminarea acestuia am avut contact sexual cu sotul meu(mentionez ca nu facem sex protejat si nici nu iau anticonceptionale).dupa terminarea contactului sexual am avut o scurgere de sange. am avut aceasta scurgere timp de 4 zile dupa fiecare contact sexual. sa fie vorba de rana pe colul uterin? va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

silvia (acum 14 ani)

Da, s-ar putea sa fie rana pe col, ori fibrom uterin. Nu sunt chiar normale aceste sangerari. Mergi la control ginecologic neaparat. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Menekse. (acum 14 ani)

E foarte posibil sa fie rana pe col. Nu te speria. Sunt lucruri cu care se confrunta 2 din 3 femei. Mergi la ginecolog pentru o consultatie si iti va spune exact cauzele si ceea ce trebuie sa faci. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mona (acum 14 ani)

e normal dupa o operatie de febrom uterin dupa ce sa extirpat uterul sa sangerezi la o luna de zile?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela (acum 13 ani)

la fel mi sa intimplat si mie .dar eu am fost la medic,mi sa facut colposcopie si mi s-a pus diag de displazie de col,dar am si o rana urita si de la ea am sangerat.daca vrei sa mai vb iti dau id meu.mirela.sora.sanatate multa.... si sa mergi la medic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: