CANCER COL UTERIN

Afectiuni uterine
Intrebare postata de Dan130115310 cu 15 ani in urma

Pe langa tratamentul medicamentos mi s a recomandat sa fac spalaturi vaginale cu ceai de marul lupului.Am citit cate ceva pe net despre aceasta planta si se pare ca este f toxica.Stie cine mai multe despre aceasta planta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

iute (acum 15 ani)

aceasta planta este intradevar toxica dar pentru utilizare interna...pentru utilizare externa nu prezinta vreun pericol.Se face o irigatie vaginala o data la trei patru zile.respectati cu strictete tratamentul prescris de medic si in paralel faceti clisme si irigatii...ce diagnostic aveti trecut?daca vreti am sa va dau si modul de preparare al continutului clismei daca eventual nu stiti.va mai astept cu amanunte despre boala dv.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iute (acum 15 ani)

am uitat sa va intreb un lucru foarte important.DE CE NU VA OPERATI?nu este posibil in acest moment?...daca vi se propune operati nu mai stati pe ganduri nicio secunda .VA DORESC MULTA SANATATE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan130115310 (acum 15 ani)

Am facut testul papanicolau mi a iesit CIII plus HSIL,dupa tratament am repetat testul dar rezultatul tot CIII si LSIL.Am facut o biopsie si astept rezultatul.Mi s a spus ca trebuie facuta o conizatie dar asta in functie de biopsie.Stie cineva nu se poate fara operatie?Este grav sa ti se faca conizatie mai exact ce inseamna?Va rog sa mi spuneti daca stiti vreun medic bun din TIMISOARA.Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CHIOIE (acum 14 ani)

buna am 33 d ani si in urma cu 2 sapt am facut conizatie in spania.ea consta in eliminarea partii afectate a colului.nu doare.am fost anesteziata total si nu am simtit nimic.momenta astept rezultatul.am sa te tin la curent
parerea mea e sa o faci daca este nevoie. multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: