Raceala la copii

Afectiuni respiratorii la copii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Fetita mea in vasrta de 8luni si jumatate este putin racita: curge nasucul si azi dimineata a tusit, dar foarte putin. Este un motiv de ingrijorare? Medicul ei se afla in concediu de odihna. Ii pot administra Panadol Baby sau altceva? Multumesc pentru intelegere si astept raspunsul dumneavoastra!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

As dori sa aflu ce pot sa ii dau fetitei mele de 1 an si 2 luni care are urmatoarele simtome: ii curge nasucul si stranuta. Pana acum a avut o laringita care nu a trecut nici cu cefalosporine nici cu Augumentin. I-am facut si 7 zile de gentamicina cu ampicilina. Ce pot sa mai fac? Am fost si la medicul de familie si nu stie ce sa mai faca?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

sunt o fata de 12 ani si vreau sa stiu ce pot sa iau sa ma fac bine...imi curge nasul am o tuse uscata si ma doare in gat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laura352 (acum 15 ani)

aceeasi problema a avut-o si fetitza noastra in varsta de 5 luni jumatate, avea nasucul infundat (era "fornaita" cum ziceam noi) si tusea. nu i-am administrat nici un fel de tratament, doar ca am avut grija sa nu mai iesim cu ea afara cand era frig. Raceala a trecut de la sine intr-o saptamana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

fetita mea azi implineste un anisor si de dimineata am observat ca este ragusita in rest nu are nimic .ma poate ajuta cineva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am de vineri raceala imi curge nasul si am o tuse uscata am luat pastile pntru gat ceaiuri si tot numi trece si de aceea vreau sa imi dea cineva niste sfaturi si am 12 ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am un baietel de 1an si 8 luni care e racit de o saptamana,ii curge nasucul si mai nou tuseste.Am incercat sa-l tratez cu nurofen,dar nici un rezultat.Dati-mi va rog un sfat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

baitelul meu tuseste de o saptamina spunetimi va rog ce sai mai fac ajutatima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am un copil de 5 luni foarte racit si re o tuse foarte mare va rog spunetimi si mie cei pot da

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am o fetita de 1 an si 6 luni am fost cu ea la ORL mi descris un diagnostic catal oto tulumbal mi-a dat o reteta .la ORL mia zis k fata are probleme cu nervul auditiv,dar reteta este pt raceala.va rog sfatuiti-ma ce pot face...

va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am un baietel de 2ani si 1 luna. De 5 zile e racit si ii dau Eferalgan si Pivalone, la recomandarea doctorului pediatru. De cand a inceput nu mai mananca nimic decat bea foarte mult ceai si noaptea imi bea cam 3 biberoane de lapte(aproximativ 700ml). Peste zi nu mananca nimic. Trebuie sa fie un motiv de ingrijorare sau sa las raceala sa treaca in speranta ca va reveni pofta de mancare(intre timp si eu si sotul am racit destul de rau)?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

enrique alberto cintarelu (acum 11 ani)

baietelu meu are 4 ani si mai tot timpul raceste tuseste o tuse seaca pina vomita si pediatra mi-a recomandat salbutamol dar acum cred ca nu-si mai face efectul ce mai pot sa-i mai dau sa poata sa se odihneasca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 8 ani)

Aș vrea să știu dacă este bun panadolu de răceală la bebeluși de 11 luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: