De ce raceste asa de usor?

Afectiuni respiratorii la copii
Intrebare postata de szilvase cu 13 ani in urma

Baiatul meu are 4 luni si 16 zlle, iar in ultima luna si jumatate a racit de 3 ori. Dupa ce a racit pentru a doua oara din cauza unui tratament neadegvat a facut otita. Acum a racit din nou: are rosu in gat si am primit acelasi tratament ca primele dati. Ce pot sa fac sa nu mai raceasca atat de des.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Iuli (acum 13 ani)

Pentru ca are o imunitate prabusita. Investigati de ce are copilul o asemenea imunitate p***a printr-o vizita la medicul pediatru.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mama (acum 13 ani)

As vrea sa ne documentati de ce vaccinurile sunt periculoase? Poate ne dati o argumentare stiintifica, pe care sa putem sa o luam in calcul.
Noi suntem oameni si cei care ar trebui sa ne avertizeze legat de ce e bine ce e rau sunt medicii, incepan dcu ministerul sanatatii. Dvs doctore , ne spuneti ca vaccinurile nu sunt sanatoase, nu ar trebui acesta informatie sa vina public de la cei avizati ministerul sanaatii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Din pacate ai dreptate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Vaccinurile nu sunt periculoase. Daca ar fi fost, nu le-ar mai fi facut nimeni. Medicii nu si-ar mai vaccina copiii. Stiti bine ca vaccinurile exista de mult timp. Pana acum s-ar fi vazut "distrugerile" daca ar fi fost asa nu? Pana una alta, vaccinurile au salvat omenirea in multe situatii (dau numai exemplu tetanosului, dar exista multe altele). Nu aveti de ce sa va feriti de ele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dany (acum 13 ani)

daca antibioticele distrug flora intestinala atunci de ce doctorii le prescriu.eu am un baietel de doi ani si jumatate si de la un anisor padiatrul ia tot dat antibiotice ,de aceea in ultimul timp i/am cumparat un sirop natural de imunitate si timp de 3 luni nu a mai racit.acum ca a venit frigul a racit si ii dau iar siropul.e bine ceea ce fac?astept raspunsul dv.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

ce sirop de imunitate ii dai?
baiatul meu d 2 ani raceste la fel de 3;4 ori pe luna.sanatate micutului tau

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andeea (acum 13 ani)

pentru dany era

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lavinia (acum 13 ani)

este bun stodalul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ralucaralu (acum 13 ani)

Stodalul este bun DAR pentru TUSE. Nu are legatura cu imunitatea. Pentru imunitate incercati tot un produs naturist cu un complec imunactiv din trei plante. Am mai scris pe aici. Se numeste Esberitox (au si site in limba romana: medicamentul este nemtesc, www.esberitox.ro) Gasiti acolo toate explicatiile. La noi in familie a facut minuni. Si daca la adulti se paote vorbi de placebo (pentru cei nai sceptici) faptul ca cel mic nu se mai imbolnaveste atat de des nu poate avea alta explicatie decat ca reteta functioneaza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea filip (acum 13 ani)

ce sa ii mai fac baiatului meu ca nu ii mai trece amigdalitele nici cu injecti nici cu antibiotic am incercat si ceva pe baza de plante dar tot nu iii se desumfla.de o luna le are umflate.dar nu face temperatura ce sa fac spuneti_mi si mie va rog multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria p (acum 12 ani)

dupa ce l-am dus la gradinita pe fiul meu Luca, am avut aceiasi problema cu racitul.

nici nu apuca sa- treaca bine raceala si sa se intoarca in comunitate, ca o lua de la capat. pediatra noastra mi-a spus ca ar fi bine sa incercam si remedii naturiste, sa nu-l indesam pe copil cu antibiotic decat la mare nevoie, lucru cu care sunt perfect de acord.
asa am inceput sa-i dau pe langa tratamentul de raceala si Esberitox N, pt a-i mai scurta perioada de boala. anul asta i-am dat preventiv pt intarirea imunitatii si pana acum sunt bucuroasa sa spun ca nu a racit. :)

Esberitoxul este obtinut din 3 plante, dintre care cea mai cunoscuta este echinaceea si poate fi luat inclusiv de femeile gravide.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: