Analizele de sange depisteaza cancerul ?

Afectiuni respiratorii la copii
Intrebare postata de AnaMaria723 cu 11 ani in urma

Bunaseara vreau sa va rog sa imi spuneti daca o simpla analiza de sange poate arata daca ai cancer sau nu .....analiza de sange poate arata daca ai cancer la gat ? ......daca cu analiza de sange nu se poate depista cancerul atunci ce alte analize se pot face ? .....va rog sa raspundeti deoarece sunt foarte speriata caci am 13ani si am cam toate simptomele cancerului la gat si am fost si la 2 orl-isti care s-au uitat in gat si nu au vazut bnimic ca nu stiu ce poate fi si tot asa ..dar eu tot am aceste simptome care se inrautatesc pe zi ce trece ....si alta inbtrebare este daca in cancerul la gat unul dintre simptome este febra ? ....va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Dr. Cranta Ali MDr. Cranta Ali este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Cred ca esti prea mica pentru a putea sa-ti pui singura diagnosticul de cancer de gat. Multe simptome sunt intalnite in mai multe boli asa ca nu trebuie sa te gandesti la cancer doar ca ai febra si esti ragusita. Trebuie sa discuti cu parinti tai si cu medicul de familie, care te va indruma spre investigatii de specialitate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni respiratorii la copii.

Ionuț Florin (acum 10 ani)

Buna, am 17 ani si eu sunt putin speriat,am fumat; si astazi am simtit cu degetele chiar sub barbie inainte de marul lui adam ca si o boaba de mazare. Ps:nu tusesc..etc. Va rog daca puteti sami dati un raspuns,ms anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dyandy (acum 10 ani)

du-te si p***ap**a la cei mai frumosi baieti din scoala si o sa iti treaca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Czifrak Iosif (acum 8 ani)

Cineva este bolnav . Așa să te tratezi tu , cum ai recomandat . A , lovite-ar cancerul .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Czifrak Iosif (acum 8 ani)

Poate fi cancer la gât . Această boală are foarte multe simptome . La mine în familie eu sunt sl treilea . Febra care poate ține două ore sau trei zile , nervi care efectiv sunt paralizați iar organul (rinichi , degetui mare de la picior , inima o ia razna ) se învinețește și la orice atingere se simte oribil . În gât durerea se simte pe bucăți , mai ales după o gripă o vreme rămâi fără voce . Dureri de ceafă și vertebre din coloană. Pierderea echilibrului . Modificări ale tensiunii arteriale până la extreme 70 cu talentul . Practic cancerul stă legată de măduvă și cântă la ea ca la pian . Tratamentul ? Sport ușor la început , vreo șase luni , joaca cu mingea , odihnă și alimentație sănătoasă cu legume , fructe și gemuri și puțină carne de calitate sigură . Ceaiuri cu foarte multă lămâie , o lămâie mijlocie / litru plus 10 lingurițe zahăr . Eu m-am tratat naturist dar la început când aveam momente mai grele foloseam câte 1/4 dintr-o aspirină luate tot la două ore timp de 3-5 zile . Telefonul meu 0725/422-927 sau 0770/497-580 .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: