Vedere in ceata

Afectiuni oculare
Intrebare postata de deeanicol06 cu 8 ani in urma

Cateodata am impresia ca am ceva in ochi ce ma face sa vad in ceata, iar cand clipesc dispare dar revine. Parca se si misca pe ochi atunci cand clipesc
Am problema asta de ceva timp si nu stiu ce ar putea fi. Daca chiar aveam ceva in ochi. imi disparea pana acum.
Mentionez ca am dioptrii de 2 la ambii ochi si port lentile de contact.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

C0ryna (acum 8 ani)

Un consult de oftalmologie este gratis in policlinica , de ce nu incercati sa va tratati nu stiu ( romanii in general )... Sunt o varitate de motive , dioptria nu mai este buna , e ceva in neregula cu lentilele , lentilele iti irita ochiul , glaucom , etc etc . Mergi la oftalmo!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11557407682 (acum 4 ani)

Buna ziua, ați rezolvat, va-ți vindecat? Dacă da cum?

Am și eu aceeași problema doar ca eu nu port lentile de contact.
Dimineata ma trezesc cu vederea încețoșată ca și cum ar fii o pelicula/scama pe ochi și când clipesc dispare, in oglinda când ma uit pare a fi ca un strat fin de gelatina pe exteriorul globului ocular ( înainte sa ma duc la
Oftalmolog am avut ușoare mâncărimi seara și senzația de înțepături și arsuri )

Am fost la medic am fost controlat cu aparatele, tensiunea a ieșit ok, fundul de ochi lafel... am fost controlat cu lampa, după care doamna doctor mi-a băgat 2 ace in conjunctiv la ambii ochi pentru probe, și mi-a spus ca este conjunctivita, mi-a prescris betabioptal 4 picaturi pe zi timp de 7 zile.

Am luat tratamentul dar gelatina nu pleacă nicicum... Dimineata ma trezesc tot cu vederea încețoșată... și la clipire dispare, apare iar și tot așa...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: